عدم فعالیت شورای امنیت، رژیم اسرائیل را به ادامه جنایات خود علیه فلسطینی ها تشویق کرد

[ad_1]

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل در نشست روز دوشنبه شورای امنیت درباره حوادث فلسطین با انتقاد از سکوت و عدم پاسخگویی شورای امنیت به جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین گفت: محقق نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، مجید تخت روانچی گفت: ادامه مواضع فعلی شورای امنیت تنها رژیم اسرائیل را به ادامه اشغالگری و جنایات خود علیه مردم مظلوم فلسطین تشویق و ترغیب کرده است.

وی گفت: جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین کاملا مستند و غیرقابل انکار است. آنها طبق قوانین بین المللی جنایات جنگی تلقی می شوند و عاملان چنین جنایاتی باید بدون تأخیر بیشتر به دست عدالت سپرده شوند. شورای امنیت باید به تعهدات خود بر اساس منشور برای حفظ صلح و امنیت بین المللی و پاسخگویی اسرائیل با تمام ابزارهای قانونی که در اختیار دارد، عمل کند. شورای امنیت همچنین باید تضمین کند که جنایات جنگی نادیده گرفته نمی شود.

روانچی با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین، گفت: با ادامه سیاست های نژادپرستانه و جنایات وحشیانه اسرائیل علیه مردم فلسطین بدون هیچ واکنشی از سوی این رژیم، اوضاع در سرزمین های اشغالی بدتر شده است.

وی ادامه داد: رژیم اسرائیل جنایات خود را در نزد جامعه جهانی مرتکب شده و به خوبی می داند که با عواقب آن مواجه نخواهد شد.

نماینده دائم کشورمان با اشاره به تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی گفت: جمهوری اسلامی ایران تجاوزات اخیر نیروهای اشغالگر و مهاجران افراطی اسرائیل به مسجد الاقصی را نقض کرد. ماه مبارک رمضان. ، او احساسات مسلمانان جهان را برانگیخت و شدیداً محکوم می کند.
وی گفت که در نتیجه حملات اخیر نیروهای اشغالگر اسرائیل به مسجد الاقصی بیش از 200 فلسطینی مجروح و صدها نفر بازداشت شده اند.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به عواقب هرگونه هتک حرمت به مقدسات مسلمانان، گفت: هرگونه هتک حرمت به مقدسات مسلمانان و جریحه دار کردن احساسات مسلمانان در سراسر جهان مکروه است و نباید آن را تحمل کرد.

وی افزود: روند نگران کننده کنونی باید فوراً و با جدیت رسیدگی شود. برای جلوگیری از یک فاجعه با پیامدهای گسترده، وضعیت تاریخی و حقوقی این مکان مقدس باید توسط قوانین بین المللی محافظت شود. ما از جامعه جهانی می خواهیم که اقدامات احتیاطی لازم را برای حفاظت از مسجد الاقصی از جمله میراث فرهنگی آن در برابر حملات نیروهای اشغالگر اسرائیل و مهاجران افراطی اتخاذ کند.

نماینده دائم ایران در ایران با استناد به گزارش‌های سازمان ملل گفت: گزارش‌های سازمان ملل نشان می‌دهد که رژیم اسرائیل در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ سیاست‌های ظالمانه و توسعه‌طلبانه و فعالیت‌های جنایتکارانه غیرقانونی خود را در سرزمین‌های اشغالی فلسطین دنبال کرده و مردم بی‌گناه از جمله زنان و کودکان را به قتل رسانده است. . مصادره، مصادره و تخریب اموال مردم فلسطین و تخلیه منازل آنان به زور ادامه یافت. علاوه بر این، محاصره غیرانسانی غزه به عنوان مجازات دسته جمعی علیه مردم بی گناه غزه ادامه دارد. این جنایت علیه بشریت نقض کلیه قوانین و موازین بین المللی و تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی است.

روانچی همچنین به فعالیت های بی ثبات کننده اسرائیل در منطقه اشاره کرد و گفت: رژیم اسرائیل حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را نقض می کند و آشکارا تهدید به استفاده از زور علیه سایر کشورهای منطقه می کند. خود منطقه همچنان یک تهدید واقعی برای صلح و امنیت در منطقه است.

نماینده ایران گفت: مناقشه فلسطین تنها در صورتی قابل حل است که اشغالگری پایان یابد و حقوق مسلم مردم فلسطین به طور کامل به رسمیت شناخته شود و از آن حمایت شود و در نتیجه، حاکمیت مردم فلسطین بر سرزمین های اشغالی بازگردانده شود.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در پایان در پاسخ به اتهامات بی اساس رژیم صهیونیستی علیه ایران در این نشست گفت: نماینده رژیم صهیونیستی امروز با دروغگویی و سوء استفاده از امنیت ادعاهای واهی را علیه کشورم مطرح کرد. سخنگوی شورا. این اتهامات بی اساس تنها به قصد انحراف توجه از تجاوزات مستمر رژیم اسرائیل به فلسطین و کشورهای منطقه است. این اقدامی بیهوده است زیرا جامعه جهانی به خوبی از دروغ و فریب اسرائیل آگاه است.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.