ادعای اسپوتنیک درباره برگزاری دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان

[ad_1]

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه مدعی شده است که پنجمین دور مذاکرات ایران و عربستان سعودی روز پنجشنبه در فضایی بسیار مثبت در بغداد برگزار شد.

به گزارش ایسنا، یک منبع دیپلماتیک آگاه در گفت و گو با خبرگزاری روسی اسپوتنیک مدعی شد که پنجمین دور مذاکرات ایران و عربستان سعودی روز پنجشنبه با حضور نمایندگان دولت عراق در بغداد برگزار شد و فضا بسیار مثبت بود.

به گزارش العالم، این منبع در پاسخ به سوالی درباره پرونده های مطرح شده در این نشست گفت: دو هیئت در مورد بیشتر پرونده های منطقه و همچنین روابط دوجانبه و امنیت منطقه بحث و تبادل نظر کردند. منطقه خلیج.”

دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان قرار بود اسفندماه سال گذشته برگزار شود که پس از اعدام دسته جمعی تعدادی از شهروندان شیعه در عربستان قطع شد.

فواد حسین وزیر امور خارجه عراق هفته گذشته در جریان سفر به تهران در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان سعودی گفت: این مذاکرات ادامه داشته و مدتی است که متوقف شده است. امیدواریم دور بعدی این مذاکرات بین ایران و عربستان سعودی برگزار شود. واضح است که مذاکرات تاکنون در داخل دستگاه امنیتی دو طرف انجام شده و در طرف ایرانی نیز نمایندگانی از وزارت امور خارجه حضور داشته اند، اما چارچوب مذاکرات بین دستگاه های امنیتی بوده است. مسائلی وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود. امیدوارم جلسه بعدی به زودی برگزار شود.

فواد حسین گفت: در مورد زمان برگزاری این دیدار گمانه زنی هایی وجود داشت، اما نمی توانم به صراحت در مورد زمان جلسه بعدی صحبت کنم، اما طرفین مایل به ادامه جلسات هستند.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق برای اولین بار در ماه مه 2021 اعلام کرد که عراق اعلام کرده است که ایران و عربستان سعودی میزبان مذاکرات خواهند بود و بغداد میزبان چهار دور مذاکرات بین ایران و عربستان سعودی بوده است.

قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق نیز ابراز امیدواری کرد که پنجمین دور مذاکرات ایران و عربستان در بغداد به بازگشایی سفارتخانه های ایران و عربستان منجر شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.