تکرار چرخه تغییرات – ایسنا

[ad_1]

تغییر رهبران و زیردستان پس از تغییر حکومت به کارگزاری عجیب در ساختار اداری کشور تبدیل شد. مشکلی به نام «تغییر اتوبوس»؛ تغییراتی که الان باید برای آن کارگروه هم ایجاد شود!

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، در نشست خبری 30 فروردین گفت وی در پاسخ به این سوال که وضعیت ماندن مدیران دولت قبل در ساختار اجرایی کشور چگونه است، به رسانه ها گفت: رئیس جمهور خاطرنشان می کند که بانیان شرایط فعلی نمی توانند مشکلات را حل کنند. کسانی که کارایی لازم را دارند می توانند ابقا شوند و در غیر این صورت نمی توانند با دولت همکاری کنند.

بهادری جهرمی همچنین یادآور شد: رئیس جمهور اخیراً دستور تشکیل کارگروهی را برای مدیرانی که برای آنها تعیین تکلیف نشده است به معاون اجرایی رئیس جمهور صادر کرد.

عجیب نیست که با تغییر دولت، رویکردهای دولت جدید منجر به برکناری مدیران ارشد و وزرا می شود، اما سال هاست که در ایران، تغییر هر مدیری از بالا تغییر می کند. بدون تجربه و تخصص. به ویژه، آنها از مکانی به مکان دیگر حرکت می کنند.

این سؤالاتی را ایجاد می کند:

1. تشکیل کارگروه تغییر بر چه اساسی است؟

2. معیارهای شناسایی این کارگروه و معیارهای آن برای تغییر مدیران چیست؟

3. چگونه افراد یک شبه بدون پیشینه خاص یا مرتبط به مدیریت عالی می رسند و آیا این چرخه تکراری با تغییر هر دولت ادامه می یابد؟

4. چرا بازنشستگی یا استعفا برای برخی از مدیران بی معنی است و باید به زور از شغل خود برکنار شوند تا کار به چنین جایگاهی نرسد؟

5. مدیران واجد شرایطی که موفق بوده اند و ممکن است به دلیل اخراج مدیران جدید برکنار شوند چطور؟

6. از تجربیات مثبت و منفی افراد قبلی کجا استفاده کنیم؟

7. حداقل هر 8 سال یک بار این اتفاق می افتد. آیا این امر باعث هرج و مرج در ساختار حاکمیتی کشور نمی شود؟

8. هزینه های مادی برای دولت و هزینه های معنوی برای نیروها چقدر است؟

9. چرا این تغییرات ساختار حکومتی کشور را در طول سالیان متمادی تغییر نداده است؟

10. چرا با وجود این همه تغییر در دولت های مختلف، افراد خاصی همچنان در سطوح اصلی حکومت حضور دارند و هیچ گاه کنار گذاشته نمی شوند؟

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.