مبدل های حرارتی BHE

همان طور که از نام آن پیداست مبدل حرارتی پوسته و لوله از یک مخزن استوانهای شکل بزرگ (پوسته) در فشار بالا و تعدادی لوله در داخل آن تشکیل شده است.  Th᠎is conte​nt has be en gen​erated  by G SA C᠎on tent Gen᠎er​ator D᠎em over᠎sion .

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

از آنجا که کانال های جریان کاملا کوچک هستند جریان قوی گردابه ای و توربولانس موجب بزرگ بودن ضرایب انتقال حرارت و افت فشارها می گردد به علاوه بزرگ بودن تنش برشی موضعی باعث کاهش تشکیل رسوب می شود.

رژنراتور به معنای احیا کردن یا بازیابی مجدد است که در این جا به معنای بهره برداری مجدد از گرمای تخلیه یک سیستم است.

استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای تمام جوشی، موجب دستیابی به میزان اطمینان بالاتر ضمن کاهش ریسک خطر توقف فرآیند در اثر خوردگی مبدل حرارتی، همراه با افزایش فاصله دوره سرویس کاری مبدل حرارتی می شود.

مبدل های حرارتی صفحه ای1 نسل جدیدی از مبدل حرارتی هستند که استفاده از آن ها در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است و مزایای متعدد آن ها نظیر حجم و وزن کم، بازده بالا، صرفه جویی در مصرف انرژی، تعمیر و نگهداری آسان و قیمت مناسب سبب شده است تا در اکثر کاربرد ها جایگزین مطلوبی برای مبدل های حرارتی پوسته و لوله به شمار روند.

پکیج دستگاهی متشکل از قطعات مختلف و سنسورهای حرارتی متنوع است که با همکاری یکدیگر آب مصرفی و رادیاتورها را همیشه گرم نگه می دارد.

پلیت مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی هواخنک از سیستم جریان عمود بر هم سیالات استفاده میکند.کندانسور و اواپراتور ها و حتی سیستم خنک کنندگی اکثر خودروهای موجود که متشکل از رادیاتور و فن می باشند مبدل حرارتی هواخنک به شمار می آیند.

یکی از بهترین مثال ها در خصوص مبدل حرارتی هوا، خنک کننده رادیاتور اتومبیل است که هوا با سرعت زیاد از اطراف لوله های فین دار مبدل عبور می کند و سیال جاری در لوله ها گرمای خود را به هوای محیط می دهند.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

از مهمترین اجزاء تشکیل دهنده مبدل های حرارتی صفحه ای، تعداد زیادی صفحات نازک فلزی موجدار به صورت پشت سر هم می باشند، در بین این صفحات، کانال هایی به صورت یکی در میان برای عبور سیالات وجود دارد.سیال های سرد و گرم پس از جاری شدن درون مبدل، از این کانال ها عبور کرده و بدون تماس مستقیم دو سیال با یکدیگر، به واسطه همین صفحات فلزی، تبادل حرارت صورت میگیرد.

دمای از قبل تعیین شده بستگی به مقاومت گرمایی عوامل بیماری زای درون شیر دارد. سطح موج دار صفحه نیز برای مستحکم کردن ساختار صفحه به کار میرود که باعث میشود صفحهی نازکتر، در مقایسه با صفحه ای که فاقد سطح موجدار است، مورد استفاده قرار گیرد.

این امتیاز که صفحات به آسانی تمیز شوند و یا تعویض گردند باعث شده کاربردPlate Heat Exchanger در صنایع غذایی و لبنیات توسعه یابد.

مبدل حرارتی وظیفه این مبدل تبدیل بخار به مایع است و بر این اساس لازم است که گرمای نهان تبخیر یک بخار را جذب تا به مایع تبدیل شود.

این پرکاربردترین طرح تک گذر است که به آرایش U معروف است. هم چنین استفاده از واشر گسکت در این نوع مبدل های حرارتی صفحه ای باعث می شود که در هنگام خرابی واشرها ، سیال به بیرون نشت پیدا کرده و سریعا محل نشت مشخص شود بنابراین میتوان گفت بر اثر خرابی واشر گسکت مبدل حرارتی دو سیال باهم هیچگاه ترکیب نمی شوند.

خرید مبدل حرارتی صفحه ای

به این صورت که آب گرم در داخل مبدل اصلی در حال جریان است و آب سرد موجود در مبدل ثانویه به دلیل مجاورت با آب گرم مبدل اصلی گرم می شود.

آب سرد وارد شده در مبدل ثانویه در مجاورت آب گرم در حال گردش در مبدل اصلی قرار می گیرد.

آب گرم مصرفی که بیشترین استفاده را دارد، در داخل مبدل ثانویه گردش می کند که هیچ تماس مستقیمی با شعله ندارد، به همین دلیل تشکیل رسوب بر جداره داخلی مبدل صفحه ای به مراتب کمتر است.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

روش کار به این صورت است که وقتی مصرف کننده به آب گرم نیاز دارد، پمپ پکیج فعال می شود تا آب سرد ورودی را به مبدل صفحه ای ثانویه وارد کند.

مبدل حرارتی دانفوس

دیفرانسیل دما – همانطور که در نکته ۳ (درجه حرارت بیش از حد) مورد بحث قرار گرفته است ، تفاوت بین مایع داغ و مایع خنک کننده هنگام طراحی مبدل حرارتی بسیار مهم است.

انبساط یا انقباض به تنهایی ممکن است موجب شکستن و یا خمیدگی لولهها شود، لذا اختلاف درجه حرارت دو سیال که با هم تبادل حرارت میکنند نباید زیاد باشد، مبدلهای سر ثابت مواقعی بکار میروند که تغییرات درجه حرارت محدود باشد.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس

گرم کردن آب مورد نیاز برای چرخش در مدار گرمایش نیز از طریق همین مبدل صورت می گیرد، به این صورت که پمپ دستگاه فعال شده و یر سه طرفه آب گرم را به سمت رادیاتورها هدایت می کند.

قیمت مبدل حرارتی صنعتی

برای اینکه ظرفیت تولید آب گرم مصرفی و گرمایش در پکیج های تک مبدل پایین تر از پکیج های دو مبدل است.

فروش مبدل حرارتی دانفوس

در پکیج های تک مبدل یا بی ترمیک تنها یک عدد مبدل در ساختمان پکیج به کار رفته است که همانند مبدل دوبل عمل می کند، به عبارتی دیگر همان تک مبدل برای گرم کردن آب مصرفی و همچنین گرم کردن آب مورد نیاز در سیستم گرمایش ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

که نتیجه آن کاهش افت فشار، کاهش توربولنسی جریان و کاهش انتقال حرارت میباشد. شکل زیر از نوع پوسته و لوله برای آرایش جریان های یک گذر و چند گذر میباشد.

مدل های جوشی،نیمه جوشی و لحیمی ازاین نوع مبدل، برای فشار های بالا و مبدل های صفحه ای واشردار برای فشار های متوسط و کم مناسب می باشند.

قیمت مبدل حرارتی دانفوس

که با توجه به نوع سیال و فشار و دمای کاری انتخاب می شوند. واشرهای مورد استفاده برای دمای کمتر از 120 درجه سانتی گراد از نوع EPDM می باشند که برای انتقال بخار و آب مورد استفاده قرار میگیرند.

در بعضی از طراحی ها برای گرفتن سرعت سیال از جدا کننده های برش نخورده متخلخل استفاده می گردد که بیشتر در مبدل های دارای دو پاس و بیشتر اجرا شده اند.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

سیستم پکیج های دو مبدل کمی با مدل تک مبدل متفاوت است، چرا که از دو عدد مبدل در دستگاه استفاده می شود.

مبدل حرارتی قیمت

الف- سرد یا گرم کردن یک سیال به وسیله سیال دیگر، بدون استفاده مستقیم از دستگاههای مولد سرما یا گرما.

مبدل حرارتی پلیتی

ضریب انتقال حرارت سیال ( سیال گرم و سیال سرد) که از روابط تئوری و تجربی بدست می آید. اینجاست که نقش کلیدی مبدل حرارتی مشخص می شود.

سیال سرد وارد حاشیه و گذر مارپیچ می شود و در مرکز خارج میشود. جریان سیال سرد و گرم در دو صفحه مجاور هم در جهت مخالف هم از کنار یکدیگر عبور می کنند.

صفحات سیال سرد و گرم به صورت یک در میان کنار هم قرار می گیرند. الف. مبدلهای حرارتی از نوع بهبودی بخش: در این نوع مبدل ها، سیال سرد و گرم توسط یک سطح جامد ثابت از یکدیگر جدا شده اند و انتقال حرارت از طریق سطح مذکور بصورت غیر مستقیم صورت میگیرد.

قیمت خرید و مقدار گرمایی که سیال سرد میگیرد برابر بوده و طبق رابطه بنیادی زیر برای هر سیال قابل محاسبه است.

کولرهای هوایی با پنکه مکنده (Induced Draft)، فن بالای کولر قرار میگیرد. فین ها به شکل لایه های موج دار برجسته ، بین صفحات تخت جداکننده قرار گرفته و به آنها لحیم می شوند.

در این صفحه می توانید تصاویر، مشخصات فنی و قیمت به روز رسانی شده انواع مبدل های حرارتی صفحه ای زیلمت را در مدل ها و ظرفیت های مختلف مشاهده نمایید، آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید و پس از کسب اطلاعات کامل نسبت به کالایی که به دنبال آن هستید، اقدام به خرید نمایید.

آشنایی با این سیستم به شما در نگهداری پکیج کمک می­کند که در نتیجه باعث افزایش طول عمر پکیج می­شود، بنابراین تا انتها با ماه همراه باشید تا در این مطلب اطلاعاتی در رابطه با مبدل حرارتی پکیج در اختیار شما قرار دهیم.

از آنجا که دبی عبوری سیال ثابت است، کنترل دمای آب به راحتی انجام می شود، پس در نتیجه از نوسان حرارت آب گرم مصرفی خبری نیست و آب گرم با دمای مطلوب به دست مصرف کننده می رسد.

ازصافیهاجریان جلوگیری کرد. این نکته مخصوصاَ در شرایطی که مخازن باز به کار رفته باشد و امکان وجود ذرات بزرگ­تر بیشتر است مهم­تر می گردد.

نوع H شیار های مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس دارای زاویه باز هستند که سبب افزایش سرعت و آشفتگی سیال داخل مبدل شده و انتقال حرارت را افزایش می دهد.

روش کار پکیج تک مبدل به این صورت است که وقتی مصرف کننده درخواست آب گرم را از طریق باز کردن شیرهای آب داخل ساختمان به دستگاه اعلام می کند، آب سرد به مبدل پکیج وارد می شود تا در معرض شعله مستقیم مشعل گرم شود و سپس از طریق لوله­های آب گرم مصرفی به سمت شیرها هدایت شود.

گرم شدن آب در مبدل اصلی دستگاه باز هم با فعال شدن پمپ پکیج همراه است، یعنی وقتی پکیج را در حالت زمستانه تنظیم کرده ایم، پمپ نیز فعال می شود و با گردش آب در داخل مبدل اصلی باعث گرم شدن آن می گردد.

در کل اگر قیمت برق هیچ تغییری نکند، هزینههای بهرهبرداری در زمانهای روز – قبل و زمان – واقعی هم ثابت هست.

ولی قبل از انتخاب این نوع مبدل توجه به مزایا و معایب آن ضروری است. چیدمان شبکه میله ها در هر ردیف متفاوت از ردیف قبل و بعد از خود طوری انتخاب و اجرا می گردند تا استحکام کافی جهت محافظت از تیوب ها در برابر ارتعاشات را ایجاد نمایند.

در حالت کلی، در این مبدل ها فریم متحرک (Moveable frame)، فریم ثابت (fixed fream)، میله حمال (carring bar)، تکیه گاه (support)، میله راهنما (guidance stick)، پیچ های فشاری، صفحات مبدل و واشر (Gasket) از اجزای اصلی به شمار می روند.

در مبدل های حرارتی با جریان همسو سیال گرم و سرد موازی یکدیگر حرکت می کنند، یعنی دو جریان سیال، از یک انتها به مبدل وارد می شوند، سپس هر دو در یک جهت در داخل مبدل جریان پیدا می کنند و در انتها از خروجی مبدل خارج می شوند.

سیال گرم روی صفحه بعد منتقل نشده و از حفره عبور پیدا نموده و مجدد بعد از عبور صفحه بعدی، بین دو صفحه سرد و گرم را پر می کند.

در کندانسور، گاز داغ خروجی از کمپرسور، وارد کویلهای کندانسور میشود و در تماس با جریان هوای ایجاد شده توسط فنهای کندانسور، سرد میشود.

در مقابل مبدل حرارتی استخر، گرمای آب داغ دیگ را بدون تماس مستقیم با سیال دیگر به آب استخر می دهد.

به دلیل تماس مستقیم مبدل با شعله، سرعت رسوب پذیری مبدل بسیار بالاتر است. در مبدلهای حرارتی معمولاً دو سیال بدون تماس جرمی با یکدیگر تبادل حرارت میکنند.

اگر سیال رسوب زا باشد باید آن را در لوله (Tube) قرار بدهیم. این مبدل ها اولین بار دراوایل قرن بیستم برای پاستوریزه کردن صنعتی شیر ساخته شدند ولی امروزه به دلیل عملکرد مناسب و راندمان بالا در بسیاری از واحدهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

در ادامه توضیحات بیشتر در خصوص هر یک از مبدل ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد. شاید انتخاب بین یخچالها با قابلیتهای مختلف کمی مشکل ساز باشد، بنابراین در این قسمت لیستی از انواع یخچال های مسافرتی را آماده کردیم، به راحتی می توانید مدل ها را بایکدیگر مقایسه کرده و انتخاب مناسبی داشته باشید.

به همین دلیل، واشرها اغلب با نشانهگذاریهایی نصب میشوند تا اپراتورها بتوانند هر صفحه را بررسی کنند تا اینکه در مجموعهی پشتهی صفحه، به درستی نصب شده باشد.

با این حال، انجام یک “لوله در لوله” محاسبه مبدل حرارتی باید واقع بینانه و نیست که در مورد جزء تدارکات، و همچنین سهولت نصب و راه اندازی فراموش کرده ام.

مبدل های صفحه ای آلفا لاوال بسیار کم حجم هستند و به راحتی نصب می شوند. به عنوان مثال مبدل حرارتی روغن، حرارت روغن داغ را به آب و یا هوا منتقل می کند.

از این طریق آب گرم مصرفی حرارت مورد نیاز خود را از مبدل اصلی پکیج دریافت می کند. در واقع سیال تمایل دارد در کانال های اول مبدل حرارتی نسبت به کانال های آخر مبدل حرارتی بیشتر توزیع شود تا افت فشار را متعادل کند.

مبدل های حرارتی صفحه ای به دلیل توربولانس جریان درصد بسیار کمی رسوبگذاری دارد. البته باید دانست، تعریف فوق فقط در مورد مبدل اصلی این سیستم بود، در حالی که روش کار مبدل حرارتی در پکیج های دو مبدل کمی متفاوت است.

که مبدل های چند گذره یا چند مسیره میباشند. از دیگر مزیت این مبدل ها این است که بسته به دمای مایع خنک کننده، آن ها می توانند دمای مایعات را در سطح بسیار کم و پایداری حفظ کنند.

برای کسب اطلاعات در مورد مقایسه موتورخانه و پکیج به مقاله “موتورخانه بهتر است یا پکیج دیواری” مراجعه فرمایید. پکیج های تک مبدل برای مصارف محدود جوابگو است.

چون پمپ پکیج های تک مبدل تنها در حالت زمستانه روشن شده و در حالت تابستانه غیرفعال می شود، استهلاک پمپ دیرتر اتفاق می افتد.

استاندارد انجمن سازندگان مبدل های طراحی لوله ای به تفصیل قسمت های مبدل های حرارتی لوله ای را شرح می دهد.

تولید کنندگان مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس همواره نهایت تلاش خود را کرده تا بتوانند کالایی با ویژگی های مناسب و ایده آل را طراحی و به بازار عرضه کنند.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.