تشکیل کارگروه مشترک برای بررسی مشکل هنرمندان/ ضرورت انتقال اقتصاد هنر به بخش خصوصی

[ad_1]

رئیس جمهور با اشاره به لزوم حمایت از هنرمندان به ویژه پیشکسوتان، گفت: هنرمندان با مشکلات مغفول مانده زیادی مواجه هستند که باید برای تشکیل کارگروه مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فعالان حوزه هنری، بر مشکلات غلبه شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر امروز پنجشنبه در دیدار صمیمی با جمعی از هنرمندان کشورمان، آثار غنی هنری در سراسر کشور را نشانه تمدن بزرگ ایرانی- اسلامی دانست و گفت: این تمدن ها مظهر خلاقیت هستند. نوآوری و اندیشه مردان و زنان «کسانی که در طول تاریخ بر روی این کره خاکی زندگی کرده اند و امروز ما وظیفه داریم آنها را به بهترین نحو برای نسل های آینده بشناسیم.

دکتر رئیسی گفت: هنر می تواند بهترین و پیچیده ترین مفاهیم بزرگ را به نسل ها و دوره ها منتقل کند و با هنر می توان به درک مشترک در بسیاری از مسائل دست یافت.

رئیس جمهور در جمع هنرمندان بزرگ این عرصه از جمله شهید آوینی و سایر مروج هنر در این عرصه به موضوع عدالت در عرصه هنر پرداخت و گفت: عدالت بعد از توحید گسترده ترین مفهومی است که همه ابعاد زندگی انسان را در بر می گیرد. .درک می کند و جلوه کلی عدالت این است که هر چیزی سر جای خودش است.

آقای رئیسی حمایت عادلانه در حوزه هنر را مهم دانست و اظهار داشت: تخصیص اعتبار، ظرفیت و تسهیلات به حوزه هنری باید متناسب با اهمیت این حوزه باشد.

دکتر رئیسی بر لزوم توجه به مسائل پیشکسوتان در عرصه هنر تاکید کرد و گفت: پیشکسوتان چراغ راه هستند و باید همواره مورد حمایت قرار گیرند و در عین حال زمینه را برای گذراندن مراحل رشد و بالندگی جوانان فراهم کنند. با جانبازان.”

آیت الله رئیسی از پیشنهاد یکی از هنرمندان سینما برای ساخت سالن های فرهنگی چند منظوره در کنار مجتمع های مسکونی در حال ساخت استقبال کرد و گفت: فضاهای فرهنگی در راستای توسعه مسکن باید در دستور کار قرار گیرد و دولت از این گونه ایده ها حمایت می کند.

رئیس‌جمهور با قدردانی از فعالیت‌های فرهنگستان هنر، از مسئولان فرهنگستان خواست تا دغدغه‌ها و مشکلات هنرمندان را بررسی و پیشنهاداتی را در خصوص توجه دولت به آن در مراکز تصمیم‌گیری ارائه کنند.

دکتر رئیسی در ادامه به پیشنهاد یکی از هنرمندان در خصوص ثبت جهانی خط نستعلیک اشاره کرد و با استقبال از این پیشنهاد، مسئولان مربوطه را موظف به نظارت جدی بر این موضوع کرد.

آیت الله رئیسی هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را یک ظرفیت بزرگ هنری دانست و گفت: بی شک در عرصه هنر به همان اندازه که شایسته این حرکت های بزرگ است حق ادا نمی شود و باید ابعاد مختلف را تبیین کرد. از این جریانات به زبان هنری.» پیشنهاد.

رئیس جمهور در بخش دوم سخنان خود به رهنمودهای مقام معظم رهبری در عرصه جهاد اشاره کرد و گفت: امروز همه در عرصه جهاد وظیفه بزرگی دارند و به ویژه آثار هنری، ایثار و شجاعت فراوان. از فرزندان این ملت.» فداکاری ها و فداکاری هایی که برای عظمت این کشور انجام شده است.

دکتر رئیسی در ادامه به پیشنهاد توجه به اصل 44 و تقویت بخش خصوصی در حوزه هنری اشاره کرد و با تاکید بر اهتمام دولت به این موضوع گفت: اعتقاد راسخ داریم که اقتصاد هنر باید به بخش خصوصی واگذار شود. ” دولت نقش هدایت، نظارت و حمایت در این زمینه را دارد تا به نتیجه مطلوب برسد.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه کاهش تولید در حوزه صوت و تصویر قطعا جای نگرانی دارد، گفت: تولید در حوزه صوت و تصویر باید از نظر کمی و کیفی گسترده باشد چرا که این محصولات حتی در ایران نیز مخاطبان زیادی دارند. منطقه.”

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به تلاش دولت مردمی برای گره گشایی در عرصه فرهنگ و هنر و رفع مشکلات هنرمندان اشاره کرد و گفت: پس از روی کار آمدن دولت مردمی، شورای عالی دوباره فیلمبرداری برگزار شد.» شورای هنری و بودجه های خوبی در بودجه برای تقویت و حمایت از حوزه فرهنگ و هنر در نظر گرفته شده است.

اسماعیلی افزود: با دستور رئیس ستاد هماهنگی فرهنگی و اجتماعی که در 43 سال گذشته سابقه نداشته، آیین نامه وی فعال شد و مقرر شد در جلسه دولت بررسی و تصمیم گیری شود. اسماعیلی برای جبران همکاری با تیم افزود: یک هنرمند.

در این نشست حمید نوربخش مدیرکل خانه موسیقی ایران، منوچهر شهسواری مدیرکل خانه سینما، جواد شمکداری تهیه کننده و کارگردان، دکتر فرهت عضو فرهنگستان هنر و رئیس گروه موسیقی فرهنگستان هنر دژاکام کارگردان و پیشکسوت فیلم، مسعود ده نمکی، کارگردان و تهیه کننده، سیدضیاء هاشمی تهیه کننده، مستند مرتضی شعبانی، جواد بختیاری در عرصه هنرهای تجسمی و انسیه شاه حسینی، کارمندان سینما مطرح شدند.

حمایت از موسیقی سنتی و نواحی، توجه به کپی رایت، برنامه ریزی برای تقویت حس تعلق به پدیده های ملی و مذهبی، مسیریابی در عرصه فرهنگ و هنر، استفاده از ظرفیت هنرمندان پیشکسوت، توجه به آثار آهنگسازان ایرانی و حفظ آن، حمایت از تئاتر و هنرمندان این حوزه، توزیع عادلانه وجوه بین تمامی فرهنگیان و هنری، ساخت سالن های نمایش در کنار مجتمع های مسکونی، فرهنگ تفریح، توجه به بیمه و اسکان هنرمندان و تلاش برای ثبت خط نستا است. یکی از مهمترین موضوعاتی است که هنرمندان و فعالان عرصه فعالیت دارند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.