صنایع بزرگ نفت، گاز و معدنی امسال باید دانش بنیان شوند

[ad_1]

نماینده فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنایع بزرگ دانش بنیان نیستند، گفت: امسال صنایع بزرگ در حوزه نفت، گاز و معدن باید دانش بنیان شود.

به گزارش ایسنا، محسن دهنوی امروز در از نمایشگاه ایران بازدید کرد وی با اشاره به دستاوردهای این نمایشگاه، پیشنهاد کرد همه مسئولان از نمایشگاه در ایران بازدید کنند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت تجاری سازی دستاوردهای شرکت های دانش بنیان گفت: ایشان در سخنان اخیر خود فرمودند یکی از بزرگترین بازارهای مصرف شرکت های دانش بنیان، خود دولت در حوزه دانش است.

دهنوی خاطرنشان کرد: به نظر من یکی از بزرگترین سیاست ها خرید دولت ها و شرکت های دولتی از مجموعه ای از شرکت های داخلی در به اصطلاح سال است.

عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خرید شرکت های دانش بنیان توسط دولت مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

با تاکید بر اینکه برای توسعه دانش بنیان باید به سمت دو اتفاق مهم حرکت کنیم که یکی از آنها توسعه صنایع بزرگ دانش بنیان است.

دهنوی تاکید کرد: یکی از کاستی ها دانش بنیان نبودن صنایع بزرگ معدنی، نفت و صنایع پایین دستی و گاز و پتروشیمی است و فناوری روز کمتر در تولید آنها دخیل است. به همین دلیل امسال باید به سمت شرکت های بزرگ و صنایع بزرگ دانش بنیان حرکت کنند.

وی نکته دوم را افزایش کیفیت محصول دانست و گفت: این شرکت ها باید به سمت افزایش کیفیت و کاهش قیمت بروند.

دهتوی یادآور شد: باید از تجربیات سایر صنایع درس بگیریم و تلاش کنیم شرکت های دانش بنیان تولید کننده محصولات باکیفیت داشته باشیم که جایگاه خود را در بین مردم و در بازار پیدا کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.