وکیل: ضعف منشی به راحتی به یک عامل ناشناخته نسبت داده می شود

[ad_1]

یک حقوقدان در واکنش به اظهارات اخیر دادستان کشور مبنی بر وجود باندهای پشت پرده در صنعت خودرو گفت: یکی از ابعاد این پرونده این است که در کشور ما مسئولیت ضعف و بی کفایتی مسئولان وجود دارد. به راحتی به عاملی مبهم نسبت داده می شود.» در حالی که وجود شبکه های منفی غیرقابل انکار است، مسئول هرگونه خرابکاری و ضعف عملیاتی به اصطلاح مافیایی اعلام می شود.

علیرضا آذربایجانی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص اظهارات دادستان کشور مبنی بر اینکه گروه های پشت پرده ای در صنعت خودروسازی کشور هستند که مانع از توسعه صنعت خودروسازی کشور می شوند. وی گفت: دیروز درباره مافیای سکه و مواد مخدر، امروز درباره مافیای ارز و خودرو و فردا احتمالا درباره مافیای لوازم خانگی و مواد اولیه صحبت خواهیم کرد. و بیشتر در سیاهی است، چه در پشت صحنه باشد و چه به دنبال سالیانه باشد، اما تثبیت انواع قدرت و افزایش فاصله طبقاتی مهم است.

وی با بیان اینکه موضوع باندهای پشت صحنه از دو جهت قابل تحلیل و بررسی است، گفت: در جهت اول وجود رانت های مختلف در کشور و در بحث امروز صنعت خودرو که در درجه اول در صدور مجوز و ارزش تسکین مالی است. ، بیشتر از مبتکران. و صنعتگران واقعی سود خواهند برد، آنهایی که ارتباطات قوی تری دارند یا رانت اطلاعاتی سود خواهند برد. ثانیاً این افراد در مراحل اخذ مجوز، تولید و توزیع و حتی مسائل گمرکی و صدور مجوز واردات و صادرات، عملاً به دلیل اتصالات قبلی شبکه های متصل بعدی ایجاد می کنند و نتیجه آن انحصار موضوعاتی مانند خودرو است. این واقعیت تلخ وجود دارد و اظهارات آن از سوی دادستان بدون حسابرسی جدی، مستمر و منصفانه با اقدامات پیشگیرانه، اثر خاصی ندارد.

این حقوقدان ادامه داد: این موضوع مبنا و بعد دیگری دارد به طوری که در کشور ما مسئولیت ضعف و بی کفایتی کارکنان به راحتی به عاملی نامشخص و نامعلوم نسبت داده می شود در حالی که وجود شبکه های منفی غیر قابل انکار است. این فرد مسئول هرگونه خرابکاری و ضعف عملیاتی، به اصطلاح مافیا اعلام شد.

آذربایجانی گفت: نکته مهم این است که در حوزه اطلاع رسانی و برنامه ریزی کلان در صنعت، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و… با استفاده از کارشناسان مجرب توجه علمی اولیه نداریم و در واگذاری مسئولیت به مدیران حکم می کنیم. موارد مهم «نتیجه مثلاً تولید خودروهای سواری با مشخصاتی است که استانداردهای روز را ندارد و در مواقعی که اعتراض می شود، با پیشنهاد عناوین باندهای صحنه یا مافیا به دنبال مجازات و جبران هستیم. به زودی.

وی در پایان گفت: تا زمانی که عده ای بدون شرایط مساعد از انواع رانت ها استفاده می کنند و افراد حرفه ای و کارآفرین واقعی پشت درهای بسته می مانند و به دنبال مهاجرت به خارج از کشور هستند، استفاده از اصطلاحات کسل کننده و تکراری توسط باندها و مافیای پنهان و … مانند آن افزایش خواهد یافت.» پیدا شد و این چرخ به همین ترتیب خواهد چرخید.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.