خروج از دستگاه های اجرایی حمایت از شرکت های دانش بنیان محسوب می شود

[ad_1]

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تعهدات مندرج در قوانین برای حمایت از شرکت های تولیدی و دانش بنیان، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی باید به شرکت های دانش بنیان کمک کنند و در صورت استعفا سازمان بازرسی باید کمک کند. کسب و کار را ترک کنید، این رویکرد مطمئناً جنبه پیشرو نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، ذبیح اله خدایجان در اولین سفر خود به شرق تهران در سال 1401 از پارک فناوری پردیس بازدید کرد و از زیرساخت های تأسیس شرکت های دانش بنیان و خلاق در مرحله توسعه این منطقه مطلع شد.

وی ابتدا با حضور در یادواره شهدای گمنام پارک فناوری پردیس از خفاش ها قدردانی کرد و سپس در دیدار با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در جریان فعالیت های پارک فناوری پردیس قرار گرفت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این نشست شرکت های دانش بنیان را از مصادیق تبلور واقعی و عینی روابط دانشگاه و صنعت و تجاری سازی علم و ثروت برشمرد.

نمایشگاه محصولات فناورانه شرکت های عضو پارک فناوری پردیس مقصد بعدی سران سازمان بازرسی کل کشور بود. سخنگوی دادگستری در این بازدید از نزدیک با جدیدترین محصولات شرکت های عضو پارک در حوزه فناوری پزشکی (دارویی و تجهیزات پزشکی)، فناوری نانو، نرم افزار و الکترونیک آشنا شد و سپس از چند شرکت دانش بنیان بازدید و با مدیران گفت و گو کرد. و کارکنان در مورد آخرین دستاوردها.

دیدار با تعدادی از مدیران شرکت های دانش بنیان، برنامه بعدی هدیان در بازدید از پارک فناوری پردیس بود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این جلسه مشکلات و مشکلات مدیران شرکت های دانش بنیان را استماع کرد و به حرفه و درد آنها پرداخت.

با تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان، شورای عالی انقلاب اسلامی با حضور مدیران شرکت های دانش بنیان، ابراز امیدواری کرد سازمان بازرسی کل کشور بتواند حمایت های لازم را از شرکت های دانش بنیان در سطح کشور انجام دهد. قانون

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مسائل اقتصادی در نامگذاری شعارها در ده سال گذشته، گفت: موسسات و شرکت های خصوصی و دولتی باید تلاش 100 درصدی را برای تحقق شعار سال داشته باشند. سخنرانی ها و عناوین برنامه های خود را انجام دهند و اقدامات لازم را انجام دهند.

هدیان با اشاره به تاکید رئیس محترم دادگستری در اولین جلسه شورای عالی قضایی در سال جدید مبنی بر لزوم اجرای شعار سال توسط قوه قضائیه و دستگاه های تابعه و حمایت از دولت در این زمینه، کارگروه حمایت از تولید را تشکیل داد. در روزهای سال 1401 در سازمان بازرسی کل کشور با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و عضویت در دستگاه هایی که در این زمینه صلاحیت دارند، گفت.

با اشاره به تدوین و ابلاغ بخشنامه ای در 9 بند که وظایف و مأموریت های نمایندگان مجلس، رؤسای مناطق شش گانه و بازرسان سازمان بازرسی کل کشور و حمایت از شرکت های دانش بنیان سازمان بازرسی کل کشور را تعیین می کند. وی تاکید کرد: جلسات منظم کارگروه های دانش و حمایت از نخبگان برگزار می شود.

عضو شورای عالی قضایی از آسیب شناسی و برشمردن مشکلات و مسائل شرکت های دانش بنیان توسط سازمان بازرسی کل کشور با همکاری و همفکری شرکت های دانش بنیان خبر داد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور قوانین و مقرراتی را که در راستای حمایت از شرکت های تولیدی و دانش بنیان به تصویب رسیده اشاره کرد و با اشاره به تعهدات مندرج در این قوانین، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی باید در صورت نیاز به شرکت های دانش بنیان کمک کنند. استعفا را بررسی و پرونده را به مراجع ذیصلاح ارجاع خواهد داد و قطعاً این رویکرد هیچ نقطه عطفی نخواهد داشت.

خدائیان در ادامه در پاسخ به شکایت یکی از مدیران شرکت های دانش بنیان مبنی بر طولانی شدن پروانه کسب، اجتناب از صدور پروانه کسب الکترونیکی و قانون مربوطه که تاریخ انقضای آن در 6 فروردین ماه منقضی شده و از برخورد با دستگاه خودداری کرد. وظایف آنها در صدور مجوز الکترونیکی به موقع

وی با بیان اینکه حل موضوع عدم صدور پروانه کسب الکترونیک در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور قرار دارد، خاطرنشان کرد: در قانون تسهیل صدور پروانه کار مقرر شده است از این پس دستگاه هایی که پروانه صادر می کنند به صورت الکترونیکی صادر شوند. مهلت مقرر و با توجه به انقضای مهلت قانونی، دستگاه هایی که از اجرای قانون خودداری کنند به قوه قضائیه اطلاع رسانی خواهد شد.

برخورد دستگاه های اجرایی که علیرغم قانون حمایت از کالای ایرانی در مناقصات از محصولات ایرانی استفاده نمی کنند موضوع دیگری است که رئیس سازمان بازرسی کل کشور به آن اشاره کرد.

سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه سپردن کار دستگاه های اجرایی به شرکت های مبتنی بر دانش موجب تقویت بنیه مالی این شرکت ها می شود، از ورود سازمان بازرسی برای نظارت بر روند واگذاری کار دستگاه های اجرایی خبر داد.

وصول مطالبات شرکت های دانش بنیان از دستگاه های اجرایی از دیگر مواردی است که رئیس سازمان بازرسی کل کشور به آن اشاره کرد. وی در این خصوص یادآور شد: دستگاه های اجرایی پس از انعقاد قرارداد با شرکت های دانش بنیان، پرداخت مطالبات خود را در بودجه سنواتی خود لحاظ کنند که سازمان بازرسی کل کشور نیز بر آن نظارت دارد.

این مقام عالی قضایی خاطرنشان کرد: کارگروه «حمایت از تولید دانش بنیان و حمایت از نخبگان» در استان ها تشکیل می شود که بازرس کل استان و نمایندگانی از دستگاه های اجرایی در آن حضور خواهند داشت.

هدیان ابراز امیدواری کرد: با توجه به عزم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت سازمان بازرسی کل کشور، شاهد پیشرفت روزانه شرکت های دانش بنیان و جلوگیری از خروج نخبگان از کشور باشیم.

بنابراین گزارش، مدیران شرکت های دانش بنیان با عنایت به بخشنامه رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر حمایت از شرکت های دانش بنیان، خواستار اعمال مفاد این بخشنامه در تمامی سطوح شدند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در سفر رئیس سازمان بازرسی کل کشور به بیان فرهنگ و فضای توسعه شرکت های دانش بنیان پرداخت.

گفتنی است، معاونت علمی و فناوری معاونت علمی و فناوری یکی از بزرگترین زیرساخت های توسعه فناوری و نوآوری در کشورمان است که تاکنون بیش از 400 شرکت بر پایه فناوری و دانش از فناوری های مختلف فعالیت کرده اند. مزارع در این پارک کار می کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.