مصاحبه مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن

[ad_1]

علی اصغر خواجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه امروز سه شنبه پس از رایزنی با جمهوری اسلامی ایران در خصوص آخرین تحولات یمن و چگونگی حل فاجعه انسانی ابن کشور با هانس گراندبرگ، ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد فرستاده به یمن در یک ویدئو در این کنفرانس مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، مشاور عالی وزیر امور خارجه در این گفت وگو با بیان اینکه وارد هشتمین سال جنگ ویرانگر و محاصره ظالمانه ائتلاف علیه مردم یمن شده است، ابراز امیدواری کرد که در سایه تلاش های سیاسی و اقدامات عملی، تلاش شود. . برای رفع محاصره، برقراری آتش بس و گفتگوی سیاسی برای جلوگیری از ادامه فاجعه انسانی.

وی ابتکار اخیر صلح ارائه شده توسط رئیس شورای عالی یمن را گامی مهم خواند و تاکید کرد: در صورت تعامل مثبت با آن و اراده واقعی برای حل مسالمت آمیز بحران یمن و اولویت دادن به مسائل بشردوستانه در آستانه ماه مبارک رمضان. ما شاهد پایان جنگ خواهیم بود.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن همچنین آخرین برنامه ها و اقدامات خود از جمله رایزنی های اخیر با گروه های مختلف یمنی در اردن و رایزنی های اخیر با طرف های درگیر در بحران یمن و همچنین برنامه های سفر به تهران جمهوری ایران را تشریح کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.