از ضرغامی با سالار عقیلی تا کنایه آن سوی آبی ها

[ad_1]

عزت الله ضرغامی با اشاره به مشکلات سفر نوروزی در پایان تعطیلات، به برنامه های فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و قراردادی که با «سالار عقیلی» برای برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی منعقد کرده است، اشاره کرد. . کرمان گفت: افرادی که در خارج از کشور از این موضوع ناراحت شده اند کسانی هستند که به دلیل مسائل سیاسی از نام گذاری خلیج فارس می ترسند.

به گزارش ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این سخنان را در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر بیان کرد. با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، مطرح شد. وی در توییتر پس از کنسرت سالارا عقیلی در سایت میراث جهانی ارگ بم نوشت: مردم از کنسرت سالارا عقیلی در میراث فرهنگی کرمان استقبال کردند. از لطف ایشان تشکر می کنم و هدیه من به ایشان «رشته هنر فوق العاده ای در دست استاد ابهری» است. آخرت را برای هر دوی ما حفظ کن!»

ضرغامی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر نیز به این موضوع اشاره کرد و گفت: در کنار توسعه زیرساخت های گردشگری، برنامه های فرهنگی خوبی از جمله کنسرت های ملی خواهیم داشت. از سالار عقیلی پس از جلسه ای که داشتم و موافقت شد تشکر می کنم: «او برای اینکه کنسرت های خوبی در مکان های میراث تاریخی و فرهنگی داشته باشد، اولین کنسرت خود را در کرمان برگزار کرد. 25000 نفر آمدند و خوش گذراندند و تصاویر او در سراسر دنیا پخش شد و البته مردم خارج از کشور از این بابت ناراحت بودند. کسانی که به خاطر مسائل سیاسی از نام خلیج فارس می ترسند.

وی درباره افزایش بازدید از میراث فرهنگی در نوروز گفت: پایگاه های میراث فرهنگی ما هم در تهران و هم در استان ها تا چهار برابر گذشته جمعیت داشتند که این رقم قابل توجهی است. همکاران من در موزه ها مایل به ارائه خدمات عمومی و راهنمایی به مراجعه کنندگان بودند و علیرغم استقبال زیاد مردم در روزهای اولیه که منجر به صف های طولانی برای خرید بلیط و ورود به مکان های تاریخی می شد، خانواده ها را در داخل مراکز هدایت کردند. و در صورتی که برای جلوگیری از اتلاف وقت بازدیدکنندگان، از خرید بلیط خودداری کرده باشند.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی گردشگری را سالم ترین و ارزان ترین تفریح ​​و مطالبه مردم دانست و تاکید کرد: نظام باید حداقل های خود را برای مردم فراهم کند. یک بعد مربوط به گردشگری خارجی است که الحمدلله در این دولت مشکل ویزا حل شده است. برای جام جهانی قطر نیز با فرصت هایی که برای گردشگران خارجی فراهم شده است برنامه ریزی لازم را داریم.

از بحران مشهد جلوگیری شده است

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری داخلی اولین موضوع اقامت است. خوشبختانه در دومین روز از تعطیلات نوروزی تمامی اقامتگاه های رسمی ما پر بود و تهران یکی از شهرهایی بود که برای آن تبلیغ می کردیم. تهران همیشه در تعطیلات نوروزی 20 درصد از مسافران استقبال می کند، اما امسال شاهد بودیم که در تعطیلات با استقبال خوبی مواجه شد و هتل های بزرگ تهران 100 درصد و بقیه هتل ها بین 60 تا 70 درصد پر بودند.

ضرغامی بر لزوم توجه بیشتر به توسعه مراکز اقامتی تاکید کرد و افزود: هر چند نهادها به ویژه آموزش و پرورش همکاری خوبی داشتند و از بروز بحران جلوگیری کردند. همچنین از برخی استانداران به ویژه استاندار خراسان رضوی که با توجه به حجم زیاد گردشگران و زائران نوروزی از بحران مسکن جلوگیری کردند تشکر می کنم.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی افزود: زیرساخت های ترافیکی نیز مهم است و باید تقویت شود. تا زمانی که اینها تقویت نشود نمی توان انتظار توسعه و رونق گردشگری را داشت.

حرکت اولین کشتی کروز از عید سعید فطر به سمت آب های ایران

وی گفت: جا دارد از استانداران استان های ساحلی تشکر کنم. گردشگری دریایی در کشور ما تقریباً صفر است. چند روز پیش جلسه خوبی با رئیس سازمان بنادر و دریانوردی داشتیم. تلاش می کنیم بخش خصوصی را تقویت کنیم. استانداران هم همکاری خوبی دارند.

ضرغامی ادامه داد: تعداد زیادی از گردشگران نوروزی در استان‌های جنوبی کشورمان نشان داده‌اند که مردم به گردشگری دریایی علاقه دارند، چه گردشگری ساحلی، چه داخلی و چه خارجی و فراملی که می‌تواند شامل همه کشورهای حاشیه خلیج فارس شود. بحث سوخت اولین بحث گردشگری دریایی است و اگر در سال اول یارانه داده شود همه به سود می رسد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین از راه اندازی اولین کشتی تفریحی از عید سعید فطر در آب های ایران خبر داد و گفت: برای افرادی که تمایل به استفاده دارند، کشتی های تفریحی بسیار زیبایی ارائه می شود. این امکانات در کشور خودشان است.»

وزارت کشور متولی مدیریت پسماند شده است

ضرغامی آن گزارش وی در جلسه هیئت دولت درباره پسماند و مدیریت پسماند وی همچنین خاطرنشان کرد و افزود: دکتر رئیسی – رئیس جمهور – به درستی موضوع را تبیین کردند. مسئولیت این امر بر عهده وزارت کشور بود و بار دیگر از استانداران محترم تقاضا دارم در این زمینه ما را پیگیری کنند. زیرا اساس گردشگری زیبایی است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.