“درخواست فوری” ایران برای پایان دادن به درگیری در اوکراین

[ad_1]


جمهوری اسلامی ایران به شدت نگران تشدید شرایط انسانی در اوکراین و مناطق همجوار آن است. ایران موضع اصولی خود را در مورد نیاز به حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات بر اساس قوانین بین المللی و لزوم احترام کامل همه طرف ها به مفاد منشور ملل متحد، قوانین بین المللی، از جمله حقوق بین الملل بشردوستانه، تکرار می کند.

به گزارش ایسنا، نماینده ایران در سازمان ملل متحد در ادامه بیانیه خود تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر لزوم احترام کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها و تضمین امنیت و امنیت همه غیرنظامیان و غیرنظامیان تاکید کرد. تشدید تنش ها و ما همه طرف ها را تشویق می کنیم تا مطابق با مشکلات خود از طریق گفتگو عمل کنند.
ما معتقدیم که متن فعلی قطعنامه مجمع عمومی شامل عباراتی است که فراتر از چارچوب وضعیت انسانی در آنجا است و هیچ سازوکار واقع بینانه ای برای حل و فصل جنبه های انسانی درگیری وجود ندارد.
جمهوری اسلامی ایران تاکید می کند که ماهیت انسان دوستانه کمک ها باید همیشه حفظ شود و ارائه کمک های بشردوستانه باید منحصراً بر اساس اصول بشردوستانه و بی طرفی باشد. ما همچنین خواهان انتقال فوری و ایمن همه پناهندگان غیرنظامی و افراد آواره از مناطق آسیب دیده هستیم. مسائل بشردوستانه در سیاست خارجی ایران جایگاه برجسته ای دارد. ما مجدداً بر تمایل خود برای همکاری، هماهنگی و تسهیل ارائه کمک های بشردوستانه به افراد نیازمند در درگیری کنونی تاکید می کنیم. «دولت من با حمایت از مذاکرات جاری بین طرفین، خواستار راه حل فوری مسالمت آمیز مناقشه بر اساس قوانین بین المللی است.

به گزارش ایسنا، ایران به این قطعنامه رای ممتنع داد. همزمان آفریقای جنوبی قطعنامه دیگری در مورد اوکراین ارائه کرد که ایران به آن رای داد اما کشورهای غربی مخالفت کردند و رای نیاوردند.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.