گیج فشار ویکا

گیج فشار ویکا
گیج ویکا , گیج فشار ویکا

کل پرونده سنج هایی که مستعد لرزش های مکانیکی ثابت هستند اغلب با روغن یا گلیسیرین تشکیل می شوند. با توجه به بدنه استنلس استیل، مناسب برای گازها و مایعات خورنده که ویسکوزیته یا کریستال بالایی ندارند، یا فرآیندهایی با محیط خورنده می باشد. این عنصر اشکال مختلفی را به خود می گیرد ، اما اصل عملکرد اصلی آن همان است که با استفاده از یک دیفرانسیل فشار ، به صورت انعطاف پذیر در حالت انعطاف پذیر باقی می ماند. مطابق استاندارد EN 837-2 ، برای اهداف ایمنی ، یک گیج فشار ویکا باید با دامنه ای انتخاب شود که حداکثر فشار کار بیش از 75٪ حداکثر مقیاس برای فشار پایدار یا 65٪ از حداکثر مقیاس برای فشار چرخه نباشد. بنابراین دستگاه انتخابی برای محدوده فشار بین ۰ تا ۴۰۰ بار تفاوت زیادی با دستگاه انتخابی بین ۰ تا ۱۶۰۰ بار دارد. گیج فشار ویکا یا پرشر گیج ویکا (Wika Pressure Gauge) به عنوان یک ابزار دقیق برای اندازه گیری فشار شناخته میشود که یک قسمت برای اعلام نتایج اندازه گیری خود دارد.

و همچنین دارای خاصیت خورندگی با آلیاژهای مس نباشند.

هنگامی که فشار مایع به داخل این لوله اعمال می شود ، سطح مقطع بیضی شکل لوله دایره ای تر می شود. برای مشاهده سایر اطلاعات این مدل به کاتالوگ گیج فشار لوله بردون ویکا 111.12 مراجعه فرمایید. برای مشاهده سایر اطلاعات این مدل به کاتالوگ گیج فشار دیجیتال ویکا CPG 500 مراجعه فرمایید. این گیج اختلاف فشار در محیط های مایع و گازی، همچنین در محیط های تهاجمی کاربرد دارند. بنابراین کاربرد آن برای مناطق مناسب است که با محدودیت فضا مواجه نیستند. گیج فشار کپسولی ویکا 612.20 درسیستم های پنوماتیک با فشار کم و محیط مایع، گازی یا خشک که باعث خوردگی آلیاژ مس نمی شود، مناسب است. و همچنین دارای خاصیت خورندگی با آلیاژهای مس نباشند. گیج فشار لوله بردون ویکا 111.16، در سیستم تهویه مطبوع و سیالاتی که با آلیاژ مس خورندگی ندارند مورد استفاده قرار می گیرند. گیج فشار لوله بردون ویکا 131.11، در محیط های خورنده و محیط های مایع گازی یا مایع کاربرد دارند. مثالی از کاربرد این نوع سنسور را می توان در اندازه گیری فشار احتراق سیلندر موتور و یا گاز توربین مشاهده کرد. این نوع گیج پایداری بالایی دارد و همچنین مقاوم در برابر ضربه می باشد.

گیج اختلاف فشار ویکا 732.31 و 732.51 از فولاد ضد زنگ مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده است و دارای یک محفظه کاملا فلزی جهت جلوگیری از نشت می باشد. برای مشاهده سایر اطلاعات این مدل به کاتالوگ گیج اختلاف فشار ویکا 732.31 و 732.51 مراجعه فرمایید. برای مشاهده سایر اطلاعات این مدل به کاتالوگ گیج فشار ویکا 213.50 مراجعه فرمایید. برای مشاهده سایر اطلاعات این مدل به کاتالوگ گیج فشار ویکا 232.50 و 233.50 مراجعه فرمایید. از معروف ترین تجهیزات مورد استفاده از این کمپانی در صنعت کشور میتوان به گیج ویکا و ترمومتر و ترانسمیترهای فشار اشاره نمود. بعضی از سنسورهای فشار مانند آنچه در دوربینهای کنترل ترافیک دیده می شود، به صورت باینری (دودویی) و خاموش/ روشن کار می کنند. سنسورهای فشار می توانند به طور غیر مستقیم برای اندازه گیری سایر متغیرها استفاده شوند. سنسورهای فشار روزانه برای کنترل و مانیتورینگ هزاران کاربرد استفاده می شوند.  Data was g en erated wi᠎th the help ​of  GSA Cont en​t ᠎Gene ra​tor ᠎DEMO.

گیج فشار ویکا

گیج فشار دیجیتال CPG 1500، در صنعت نفت و گاز، شرکت های خدمات کالیبراسیون و کالیبراسیون مستقیم در محل کاربرد دارند. این پرشر سویچ در مواردی که فشار فرآیند باید به صورت محلی نشان داده شود و در همان زمان، مدار ها باید عوض شوند، کاربرد دارند. گیج فشار دیجیتال CPG 500، در شرکت های خدمات و کالیبراسیون، آزمایشگاه های اندازه گیری و کنترل و کالیبراسیون در محل کاربرد دارند. و متناسب با کاربرد در صنایع شیمیایی و مهندسی فرآیند می باشد. سنجهای آنروییدی فشار را با استفاده از یک عنصر پاسخ دهنده فشار فلزی اندازه گیری می کنند. از معروف ترین تجهیزات مورد استفاده از این کمپانی در صنعت کشور میتوان به گیج و ترمومتر و ترانسمیترهای فشار اشاره نمود. برای اندازه گیری فشار نقاطی که دارای فشار بیش از حد دیفرانسیل می باشند. این گروه از محصولات ویکا شامل مدلهای مختلفی میشوند که امکان تغییر در اندازه صفحه آنها وجود دارد. این شرکت در حال حاضر فعالیت خود را در دو کشور آلمان و لهستان ادامه میدهد و محصولات مختلفی در زمینه اندازه گیری فشار و دما به بازار عرضه کرده است. گیج فشار WIKA مدل 232.50 را می توان یکی از شناخته شده ترین و پرمصرف ترین فشارسنج ها در بازار ایران نام برد.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.