مقایسه کندانسور Cu Al و Micro Channel ویراتک (3)

مقایسه کندانسور Cu-Al و Micro Channel – ویراتک
کندانسور

نمودار واردات و صادرات انواع کندانسور در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است. همچنین نصب آن ساده تر است و هزینه اولیه کمتری نیز دارد. از مزایای استفاده از این طرح می توان به عدم انجام لوله کشی آب، عدم وجود سیستم دفع آب، صرفه جویی در هزینه های آب و مشکلات زیاد مقیاس پذیر ناشی از محتوای معدنی در آب اشاره کرد. کندانسور نامناسب دست دوم ، متریال کویل ، کیفیت فن های مورد استفاده ، مهمتر از همه مساحت سطح تبادل حرارت که متاسفانه دیده می شود از عدم آگاهی مصرف کننده سوء استفاده می شود و سطح تبادلی جنس خریداری شده کمتر مقدار ذکر شده توسط فروشنده می باشد . این دسته از کندانسورها در سیستم های با ظرفیت کمتر از 20 تن استفاده می شوند. امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد. به طور معمول جنس لوله­ها مسی و فین­ها آلومینیومی می­باشند که در بعضی موارد برای افزایش سطح تماس، فین ها را به صورت grooved ، slit و یا louvered می­سازند. برودت صنعتی : با استفاده در ماشین آلات و فرایند های صنعتی عمل عمل تقطیر ( تبدیل گاز به مایع ) به طور گسترده ای انجام می شود فن کندانسور سه فاز . This ᠎data h as been do᠎ne by G​SA᠎ C​onte nt Ge ne ra᠎to᠎r  DEMO .

مرحله بعدی برای آموزش نصب کندانسور اتصال کردن سیم برق می باشد که در این مرحله باید در ابتدا بعد از برداشتن پوشش و سپس مطمئن شدن از ترتیب سیم ها به صورت درست با توجه به نمودار واحد سیم کشی اقدام به عمل بیاورید و همیشه دقت لازم را داشته باشید که سیم کشی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در ابتدا که می بایست با توجه به شرایط کاری ، کمپرسور ، اختلاف دمای تقطیر ، نوع مبرد و .. . تقسیم بندی کندانسور را با توجه به نوع دفع حرارتی که انجام می دهد به سه مدل کندانسور هوایی Air Cooled Condenser ، کندانسور آبی Water Cooled Condenser و کندانسور تبخیری Evaporative Condenser تقسیم بندی کرد . در قسمت های نزدیک به آب دریا استفاده از خصوصا در مصارف صنعتی به شدت مرسوم است.چون حجم قابل توجهی از منابع آبی در دسترس است.اما به دلیل آلوده بودن آب دریا و خورنده بودن آن از لوله هایی با جنس مس و نیکل برای ساخت کندانسور ها استفاده کرد. 3ــ آب تبخیر نشده با جذب گرما از ماده سرمازا گرم می شود و بنابراین اگر مطابق مرحله بعدی خنک نمی شد از لحاظ ایجاد سرمایش بیشتر دیگر قابل استفاده نبود.

تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد. جهت تولید یک دستگاه کندانسور افقی با عالیترین سطح عملکرد لازم است حتما به چندین آیتم دقت گردد. این دستگاه کاربرد های فراوانی در صنعت دارد پس شاید نیاز باشد که هر مهندس و اهل فنی اطلاعاتی هرچند مختصر در این زمینه کسب کند. یکی از روشهای معمول در سیستمهای سرد کننده تجاری نصب یک لوله با شیشه رؤیت در مسیر مایع مبرد می باشد شیشه رؤیت دارای یک نشان دهنده داخلی می بهشد که در موقع وجود ماده سرمازا به مقدار کافی پر((full را نمایان می کند و اگر مبرد نداشته باشد چیزی نشان نمی دهد. اواپراتور يا آبسردکن وظيفه سرد کردن آب يا هواساز را به عهده دارد ، اواپراتورها معمولا از نوع پوسته لوله مي باشند البته از نوع صفحه اي نيز استفاده ميشود. Art​icle was c reat​ed  with G​SA Con​tent G en​erat᠎or DE MO.

این نوع از مبدل حرارتی معمولا بازدهی بالایی ندارد و در مقیاسهای کوچک مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از قسمت های مهم نیروگاه کندانسور می باشد که از آن ها معمولا در تقطیر بخار خروجی از توربین های تولید انرژی استفاده می شود. ۲- آب گرم خروجی از انواع کندانسور به یک چاه خشک ریخته شده که به این ترتیب آب گرم به زمین منتقل می شود. اواپراتور یا تبخیر کننده دستگاهی است که آب یا دیگر مایعات را تبخیر می کند و کاربرد عمده آن در سیستم های تهویه مطبوعی است، اما کندانسور یا چگالنده دستگاهی که وظیفه خنک کردن سیال و نیز تبدیل بخار به مایع را برعهده دارد. مبرد ها عمدتا برای خالص سازی یا جداسازی مایعات استفاده میشوند. تهویه مطبوع : کاربرد مهم و اصلی استفاده ی آن در چیلر های تراکمی و چیلر های جذبی است اما استفاده از آن برای مناطقی است که رطوبت زیادی نداشته باشند . در حقیقت مسئولیت این سیستم گرفتن گرما از سیال گازی با دما زیاد از طریق سیالی دیگر همانند آب ، هوا یا هر مطبوع کننده دیگری است. جداول و نمودارها تقریبی است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.