معرفی انواع کمپرسور و دلایل خراب شدن آن ها

معرفی انواع کمپرسور و دلایل خراب شدن آن ها
کمپرسور سیلندر پیستونی

یکی از تولید های شرکت بیتزر، کمپرسور های پیستونی بیتزر است، که در این نوشته قصد داریم با این مدل از کمپرسور های بیتزر بیشتر آشنا شویم. به دلیل اینکه محل قرارگیری کمپرسور که در محیط های باز و خارج از خانه یا محل کار است، ناخالصی های زیادی همچون گرد و غبار، ذرات، حشرات، مدفوع پرندگان و خیلی از مواد دیگر وارد کمپرسور شده و به تدریج به قطعات کمپرسور آسیب می زند. که در مرحله اول این تقسیم بندی به دو صورت تک مرحله ای و یا دومرحله ای بودن انجام می گیرد. کاربرد کمپرسورهای دو مرحلهای برای موقعی است که باید ماده سردکننده تحت فشرده سازی بیشتری قرار بگیرد. کمپرسور پیستونی در تاسیسات و تجهیزات گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد و وظیفه آن فشرده سازی ماده مبرد در جریان چرخه تبرید است. با توجه به اینکه از تنوع ظرفیت گسترده ای برخوردارند، این نوع کمپرسورها در انواع صنایع و تجهیزات مثل یخچالهای خانگی، سیستمهای تهویه مطبوع و سردخانههای بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند. شرکت بیتزر به عنوان یک قطب صنعتی و علمی در خصوص تجهیزات برودتی و ایرکاندیشن می باشد که یکی از تولیدات این شرکت کمپرسور پیسونی بیتزر است .خصوصاً کمپرسروهای برودتی، جزء شناخته شدهترین برندهای فقید محسوب میشود. A​rtic᠎le was g᠎enerat​ed  by GSA C on​tent Gen er at᠎or Demoversi​on.

کمپرسور سیلندر پیستونی

کمپرسور های پیستونی بیتزر می توانند در گنجایشهای گوناگون از کسری از یک تا چند ده اسب بخار وجود داشته باشند، و مورد ها کاربرد آن ها میتواند از یخچال فریزرهای خانگی و آب سردکنها تا سردخانه های صنعتی بزرگ نام برد. لذا کمپانی بیتز تحت عنوان پیشرو در صنعت های برودتی کمپرسورهای پیستونی متناسب با مبرد CO2 را پباده سازی و عرضه نموده است. کمپرسور پیستونی بیتزر کمپرسورهای پیستونی یا رفت و برگشتی بیتز برای انواع کاربردهاست. کمپرسورهای سیلندر پیستونی (Semi Hermetic) بیتزر با انواع مختلفی از گازها کار میکند . یکی از رایجترین مدل ها در بین انواع کمپرسورهای پیستونی، طراحی دو مرجله ای آنهاست. باید بدانید که کمپرسور کولر گازی پیستونی کوپلند در ظرفیت های متفاوت تولید می شود و در دو مدل CR و QR تولید شده است و در کلیه بازار ها موجود می باشد. نقص های موتور با چک کردن زیر آن می توانند حل شوند؛ موتور را ری استارت کنید، اگر روشن شد مشکلی ندارد وگرنه باید برای تعمیر آن با یک تکنسین تماس بگیرید. هربار که کمپرسور تحت بررسی و رسیدگی قرار گیرد، تکنسین در وهله ی اول سطح روغن را چک می کند تا از کافی بودن آن مطمئن شود؛ اگر کمپرسور به میزان کافی از روغن پر نشود از سرعت آن کاسته خواهد شد و همچنین بروز اختلالاتی را نیز در پی خواهد داشت. Po​st was created by G᠎SA  Content G enerator DEMO !

کمپرسور پیستونی یکی از مهمترین و پر کاربردترین کمپرسورهای مورد استفاده در صنعت است. همانطور که می دانید کمپرسور کوپلند که محصول کشور امریکا می باشد که تولید کننده آن شرکت کوپلند، امرسان می باشد. جهت سهولت در ورود و خروج گاز در سیلندر و ایجاد شرایط لازم برای تراكم آن در حركت رو به جلوی پیستون، این كمپرسورها مجهز به سوپاپ های مكش و دهش می باشند. امروزه دمای هوا بسیار بالاست به همین دلیل سرویس های تهویه مطبوع مسکونی کاربرد زیادی دارند. کمپرسورهای برودتی مورد استفاده در چیلر و سردخانهها معمولا پس از مدتی به علت عدم بازرسی و چکاپ کامل سیستم خراب شده و نیاز به تعمیرر و اورهال دارد لازم به ذکر است به علت اینکه این کمپرسور ها یکی از اصلی ترین قطعات مهم در سیکل به شمار می آید به همین دلیل ساخت این کمپرسور ها برای کارکد در مدت زمان طولانی انجام می گیرد اما عدم بازرسی این دستگاه به طور پیوسته سبب شده که مشکل بسیار کوچک در سیکل تبرید باعث خرابی و مشکل اساسی در این قطعه ی مهم صورت گیرد. حجم جابجایی (m3/hr)، ظرفیت سرمایشی (Kw) در شرایط برابر دمایی و فشار از جمله مهم ترین پارامترهای معادلسازی کمپرسور است.

هر سیکل تبرید تراکمی مستلزم یک کمپرسور میباشد تا بتواند مبرد را متراکم کرده و فشار آن را ارتقا دهد. در واقع در کمپرسور ها با مصرف انرژی مکانیکی، سیال موجود در دستگاه را با فشار به درون مکیده و آن را فشرده می سازد. این سری که با نام ecoline شناخته میشود.توان برودتی بالایی دارند و مصرف انرژی کمی دارند.کمپرسور سمی هرمتیک بیتزر دارای مدلهای مختلفی از جمله، ECOLINE، ECOLINE Tandem که به صورت دو کمپرسور سری است، ECOLINE تک فاز و ECOLINE سری H میباشد. با توجه به ویژگیهای مهمی که این نوع کمپرسور در برابر سایر کمپرسورها دارد، میتوان دو مزیت اصلی را برای آن برشمرد که در زیر به آن ها اشاره شده است. نوع قرار گرفتن سیلندر ها می تواند افقی ، قائم و زاویه دار یا v شکل باشد.ساختمان سیلندر و کارتر می تواند ترکیبی یا انفرادی باشد و اتصال میل لنگ به شاتون هم می تواند مستقیم یا با واسطه باشد. به این فرآیند فشرده سازی بیش اندازه در صنعت، اصطلاح فراسرمایش یا سبکولینگ را به کار میبرند. بالعکس اگر طراحی کمپرسور به صورتی انجام شده باشد که از هر دو طرف پیستون بتوان برای عملیات فشرده سازی هوا استفاده کرد، به آن کمپرسور دو مرحله ای میگویند.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.