حمایت از تولید سرلوحه برنامه های دولت خواهد بود

[ad_1]

حمایت از تولید سرلوحه برنامه های دولت خواهد بود

رئیس جمهور با بیان اینکه انشالله امسال بحث اشتغال اولین موضوع ماست، تصریح کرد: بیکاری منشاء همه بلایای اقتصادی و اجتماعی است و حمایت از تولید سرلوحه برنامه های دولت خواهد بود.

به گزارش ایسنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در اولین پیام نوروزی خود به ملت ایران در مسجد جامع خرمشهر با بیان اینکه ملت ایران بی شک نتیجه استقامت و ایستادگی خود را در سال جاری خواهد دید، گفت: اولین من پیام نوروزی به عنوان خدمتگزار جمهوری تلاش شبانه روزی برای ساختن ایرانی قوی و آباد است. هیچ ملتی بدون کار فشرده و استفاده حداکثری از منابع انسانی و طبیعی به چیزی نرسیده است و سال جدید و قرن جدید باید آغاز دور جدیدی از کار سازنده، مفید، پربار و پیشرو برای همه ما باشد.
متن کامل اولین پیام نوروزی رئیس جمهور به شرح زیر است.
یا فاتح دل ها و بینش ها
یا استاد روز و شب
چه تاسف خوردی
اکنون آن را پیش ما ببرید
به نام خدا
الحمدلله رب العالمین و رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم.
فرا رسیدن عید مبارک نوروز و احیای طبیعت و سرزمین و فرا رسیدن سال 1401 هجری شمسی را به شما مردم عزیز ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی صمیمانه تبریک می گویم.
مصادف شدن عید رمضان با سعادت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با آغاز سال جدید را نشانه خوبی می دانم. رحلت حضرت ولی عصر (عج) را از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.
نوروز نماد و تبلور تمدن ارزشی است. تمدنی فرهنگی ساز و معنوی که اوج فرهنگ تقوا، خانواده دوستی و صلح است.
نوروز امسال، لحظه تحویل قرن است. به طور کلی قرن چهاردهم قرن انقلاب اسلامی ملت عزیز ایران بود و این ملت در تاریخ ماندگار خواهد بود. انشاءالله قرن آینده، قرن ظهور و اعتلای تمدن ایرانی-اسلامی برآمده از انقلاب شکوهمند اسلامی خواهد بود.
قرنی که مردم مسلمان ایران به رهبری امام خمینی (رحمه الله) از سلطه استکبار و استبداد رهایی یافتند و با استقرار مردم سالاری دینی در نظام مقدس اسلام، استقلال و آزادی را تثبیت کردند. جمهوری.
مردم عزیز و قهرمان ایران، «اینجا» نماد مقاومت شماست. مسجد جامع خرمشهر.
شرق و غرب جهان در هشت سال جنگ تحمیلی در یک جبهه مقابل استقلال ایران صف آرایی کردند اما امروز در تعامل با ایران به رقابت می پردازند. این عظمت ملت بزرگ ایران است.
مردم ایران با سربلندی و حفظ استقلال، نقاط عطف تاریخی دشواری را پشت سر گذاشته اند. البته هنوز حواسش به بچه دشمن نیست.
قرن پانزدهم قرن نقشه برداری فعال ملت ایران یا به عبارتی قرن ایران اسلامی است.
همه اقوام ایرانی اعم از فارس، لر، کرد، آذربایجانی، بلوچ، عرب و ترکمن در خدمت این هدف ملی هستند. ما همه یک خانواده هستیم، با یک سرنوشت مشترک، یک خانواده ایرانی.
در هفت ماه پس از روی کار آمدن، دولت نشان داده است که مصمم است به آنچه می گوید، عمل کند.
گفتیم به یاری خدا و با کمک مردم تاج را الحمدلله کنترل می کنیم. ما گفتیم که کشور و اقتصاد را معطل نمی کنیم، همه دیدند که با مذاکره و استفاده از ابزارهای سیاسی و حقوقی برای رفع جرم تحریم، بر خنثی سازی تحریم ها متمرکز شدیم. از همان ماه های اول همه دیدند که چگونه به لطف خدا و مردم ظرفیت های معلق را فعال کردیم. خوشبختانه در این دوره نشانه هایی از رشد و ثبات اقتصادی و افزایش چشمگیر ارزش تجارت خارجی و صادرات غیرنفتی مشاهده شد. ما تجارت با همسایگان خود را به نفع مردم افزایش داده ایم. گفتیم هدف اصلی دولت سرکوب تورم و اجرای سیاست تورمی است. با توفیق الهی این حرکت آغاز شد و امروز از شیب تورم در سه ماهه آخر سال کاسته شد. آمار این ادعا را تایید می کند.
گفتیم چرخ تولید را به زور حرکت می دهیم. آمارهای رسمی که تا پایان سه ماهه سوم همچنان پابرجاست نشان می دهد که رشد اقتصادی به بالای 5 درصد رسیده است.
گفتیم از همه ظرفیت های کشور برای تسریع در پیشرفت و توسعه کشور استفاده می کنیم. همگی شاهد باز شدن راه خدمت نهادها و نهادهای عمومی و انقلابی بودند و همه با هم پای کار رفتیم. امروز همه نهادهای انقلاب اسلامی در کنار دولت و همه در کنار مردم هستند.
برخلاف زمانی که مسئولان مدام تریبون ها را علیه یکدیگر تهمت می زدند و مردم را نگران می کردند، با همکاری و هماهنگی قوا و همه نهادها سعی شد اختلافات به مجامع تخصصی منتقل شود و تریبون های رسمی به روحیه تزریق شود. امید و همگرایی برای حل مشکلات کشور را برگردانده ایم.
گفتیم که منافع و امنیت مردم را با هیچ چیز عوض نمی کنیم. همه دیدند که ما اولویت را به افزایش ظرفیت های دفاعی، موشکی و فضایی کشور دادیم زیرا امنیت کشور در اولویت است.
امیدواریم دولت ما دولتی صادق باشد. به وعده های خود به موقع عمل کنید.
دولت شما از طریق دیپلماسی فعال، تعادل را در سیاست خارجی بازگرداند. بزرگترین دستاورد کشور در سالهای اخیر شکست مفتضحانه سیاست فشار حداکثری آمریکاست که مقاومت مردم ایران را توانمند ساخت.
مردم عزیز و نجیب ایران
ما شروع کردیم به هدایت کشور در مسیر درست. ما سرنوشت ملت را در دستان دیگری جستجو نکردیم. ما دوگانگی و فاصله‌گیری را کنار می‌گذاریم که قدرت ملت را تضعیف می‌کند. ما نشان دادیم که قدرت میدانی به نفع قدرت دیپلماسی است. دیپلماسی می تواند در خدمت سلامت باشد. روابط خارجی را در خدمت اقتصاد شرکت قرار داده ایم که معنای دولت تحول آفرین و عادلانه است.
مردم عزیز ایران
من مستقیماً از مصائب شما آگاهم و در سفرهای استانی و در مجامع عمومی با مردم به آن دست می زنم.
در طول 7 ماه کار دولت تلاش های زیادی برای بهبود وضعیت معیشتی مردم و کنترل تورم صورت گرفته است و توجه ویژه ای به فقرا داشته ایم و انشاالله این کار را ادامه خواهیم داد.
در زمان آغاز به کار دولت بسیاری از کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل به تولید بازگشتند.
امسال انشالله بحث اشتغال اولین سوال ماست. بیکاری سرچشمه همه بلایای اقتصادی و اجتماعی است و حمایت از تولید سرلوحه کار دولت خواهد بود.
در این مدت برنامه های زیادی در راه اندازی پروژه های بزرگ ملی و پروژه های منطقه ای اجرا شد.
در حوزه تولید مسکن، مهار تورم و اشتغال زایی اقداماتی انجام شده که نتایج آن به زودی در کشور نمایان خواهد شد.
به حول و قوه الهی و بدون شک امسال مردم ایران نتیجه استقامت و ایستادگی خود را خواهند دید. نتایج استقامت و مقاومت آنها مانند گذشته روشن شده است.
امیدوارم سال جدید سال پایان سلطنت در سراسر جهان و پایان جنگ و آوارگی در همه کشورهای جهان باشد.
اولین پیام من به نوروز به عنوان خدمتگزار جمهوری، از این مرز و بوم، از کشوری عزیزتر از روح ایران، در واقع پیامی از سخت کوشی و تلاش مستمر برای ساختن ایرانی قوی و آباد است. هیچ ملت و هیچ دولتی بدون کار فشرده و استفاده حداکثری از منابع انسانی و طبیعی به چیزی نرسیده است. سال جدید و قرن جدید باید سرآغاز دور جدیدی از کار سازنده، مفید، ثمربخش و پیشرو برای همه ما باشد.
یاد و خاطره همه مجاهدان و شهدا و ایثارگرانی را که در قرن اخیر مدافع سرافرازی اسلام و ایران عزیز بودند و در رأس آنها امام بزرگوارمان که بی شک خورشید تابان قرن چهاردهم است را گرامی می دارم.
مجدداً عید نوروز و آغاز سال جدید را به شما عزیزان تبریک عرض نموده و برای همه شما در سال جدید آرزوی موفقیت، سلامتی، شادی و پیروزی دارم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.