آخرین اقدامات قضایی برای رفع مشکلات افراد گمنام

[ad_1]

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: در مناطق مرزی عمدتا افراد فاقد مدرک و هویت در این منطقه زندگی می کنند و برای رفع مشکل اقدام به جمع آوری اطلاعات می کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از قوه قضائیه، اصغر جهانگیر درباره رویه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضائیه با توجه به ماموریت رئیس قوه قضاییه برای حل معضل افراد بی هویت و مجهول الهویه اظهار کرد: ما در حال انجام است. به ادارات پیشگیری از وقوع جرم استان ها وظیفه داده اند و در حال جمع آوری اطلاعات هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری دادگستری با بیان اینکه در مناطق مرزی اکثرا افراد بدون شناسنامه و بدون مدارک زندگی می کنند، گفت: مشکل این است که از مردم اطلاعات جمع آوری می کنند که نتیجه را منتشر می کنیم. به زودی در این زمینه اقدام شود.

هیئت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در جلسه ۲۶ دی ماه شورای عالی دادگستری به قوه قضائیه دستور داد کمک‌های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم برای حل مشکل افراد ناشناس انجام شود.

رئیس کل دادگستری در این گردهمایی به موضوع افراد فاقد شناسنامه و مدارک هویتی که به نوبه خود مقوله ای آسیب زا و عامل جرایم و تخلفات است، اشاره کرد و گفت: این افراد به عنوان شهروند ایجاد و از حقوق اولیه خود محروم می شوند. . و از این رو برای بهبود زندگی اجتماعی خود مجبور به اقدامات غیرقانونی و مجرمانه می شوند و سازمان ثبت احوال و سایر ارگان های ذی صلاح برای رفع برخی مشکلات در این زمینه جلساتی تشکیل می دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.