کارایی اواپراتور صفحه ای (6)

کارایی اواپراتور صفحه ای
اواپراتور صفحه ای

این ویژگی باعث میشود تا تعداد خاموش و روشن شدن کمپرسور برای سرد کردن آب داخل اواپراتور کاهش یابد در نتیجه عمر دستگاه چیلر افزایش یافته و مصرف برق آن بشدت کاهش یابد. در اواپراتور چیلر ، سیال خنک شونده نظیر آب به داخل پوسته اواپراتور هدایت می شود. اواپراتور صفحه ای HPE-300 مجهز به اتصالات نصب سنسور ها بوده و همچنین قابلیت کنترل دمای آب ورود و خروج در این دستگاه ممکن است. از دستگاه اواپراتور صفحه ای می توان بعنوان سیستم کندانسور نیز استفاده کرد، با این تفاوت که سایز اتصالات در آن متفاوت بوده و اثر رسوب گذاری در آن باید در نظر گرفته شود ،چون در اکثر سیستم های تبرید از آب برج های خنک کننده برای خنک کردن کندانسور استفاده می شود که سبب رسوب گذاری در مبدل می شوند. در این دستگاه آب گرم ورودی به چیلر حرارت خود را از دست می دهد و خنک می گردد، حرارت به مبرد منتقل می شود و مبرد تبخیر می گردد سپس وارد کمپرسور می گردد تا فشارش افزایش یابد. این نمونه نوعی اواپراتور است که در آن نوار نازکی از مایع عبور داده شده و بین صفحات برای انجام فرآیند تبخیر، جریان می یابد. با این کار سطوح انتقال حرارت در بخشی که مبرد جریان دارد نیز افزایش یافته و راندمان سیستم بالا می رود.

نمایند و تماس حرارتی خوبی بوجود میآید.

اختلاف دمای بین دو سیال در حین کار اواپراتور صفحه ای ۳ تا ۵ درجه است و این اختلاف دما در اواپراتورهای شل اند تیوپ به ۵ تا ۱۰ درجه می رسد. کار چیلر برای خنک کردن آب ، قبل از ارسال آن به هواساز و یا فن کویل ، در اواپراتور کامل می شود. براي کسب اطلاعات فنی، خريد یا دریافت لیست قیمت مبدل صفحه ای دانفوس با ما تماس بگیرید. نمایند و تماس حرارتی خوبی بوجود میآید. ها وقتی موثر خواهند بود که تماس حرارتی خوبی بین آنها و لوله وجود داشته باشد. همچنین به راحتی تعمیر و تمیز میشوند و از معایب آنها میتوان به وجود واشرهای بزرگ اشاره کرد. اواپراتور صفحه ای تخت از یک سری لوله های مسی تشکیل شده است که ازدرون یک صفحه عبور می کنند، وجود این صفحه انتقال حرارت را افزایش می دهد. این نوع اواپراتور که با نام اواپراتور سیستم فشرده سازی مجدد بخار مکانیکی نیز شناخته میشود، با فشرده سازی بخار آب باعث افزایش فشار و دما و ایجاد اختلاف دما بین بخار و سیال شده و با انتقال حرارت بیشتر منجر به تبادل حرارت میشود. در این اواپراتورها معمولا یکی از دو سیال هوا است که در تماس با پرهها میباشد.

This  post was gener at᠎ed ​wi th GSA C᠎on te nt Generat​or᠎ D emov​ersi on !

در اواپراتور پرهدار قسمت اعظم هوا بدون تماس با سطح لوله و تنها با تماس با پرهها از روی اواپراتور عبور میکند. در این روش پس از قرارگیری پرهها بر روی لوله، حرارت را حذف میکنند تا پره ها کاملا به لوله قفل شوند. مرکز تغذیه به بالای اواپراتور وارد شده و سپس در لوله ها توزیع می شود. این مبدلها به دلیل بهرهوری بالا و فشرده بودن، از نظر اقتصادی انتخاب به صرفهای محسوب میشوند. از طرفی باید تعادل اقتصادی بین پمپاژ زیاد (توان) و قدرت کم کمپرسور رخ دهد. از این اواپراتورها برای حذف مونومرها، تهیه آبمیوه، شربت و قهوه استفاده میشود. این کویل همچنین بصورت خشک یا با پاشیدن آب بهمراه دمنده های گریز از مرکز برای تهیه هوای سرد پر سرعت در انجماد وزشی مورد استفاده قرار میگیرد. از اواپراتور گردش اجباری معمولا برای تهیه سولفات سدیم، اوره، کلرید سدیم، یولا آمونیوم، کلرید منیزیم و… اواپراتور صفحه ای انواع مختلفی دارد، بعضی از آنها از دو صفحه فلزی که رویشان شیارهایی برای عبور مبرد ایجاد شده است ساخته میشوند. اواپراتور پرهدار را میتوان به نوعی اواپراتور لولهای دانست که در آن به منظور افزایش سطح خارجی و در نتیجه بهبود راندمان انتقال حرارت، پرههایی بر روی لوله قرار داده شده است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.