عملیات خمکاری ورق فلزی چیست ربات سازان (4)

عملیات خمکاری ورق فلزی چیست – ربات سازان
خمکاری بریک, خمکاری

خمکاری و فرم دهی از فعالیت های رایج در صنعت تولید محصولات برای زندگی بشر به شما می آید . برای انتخاب روش مناسب خمکاری لوله فولادی باید به مقدار شعاع خمکاری، اندازه لوله فولادی، سطح مقطع لوله و … در این مرحله با استفاده از خط کش یا متر مقدار ضخامت ورق فلزی را اندازه گیری کنید. اندازه گیری ضخامت ورق فلزی ارتباط مستقیم با میزان خم شدن ورق دارد. اندازهگیری صحیح ضخامت ورقهای فلزی ارتباط مستقیم با میزان خم شدن آن خواهد داشت. ورق فلزی خود را بین قطعه چوبی یا فلزی و گیره قرار دهید و آن را محکم کنید. برگشت فنری ورق یک پدیده اجتناب ناپذیر در شکلدهی ورقهای فلزی است، که در پایان فرآیند پرسکاری و در نتیجه آزاد شدن تنش های الاستیک محبوس در قطعه حاصل شده که منجر به تغییر در ابعاد قطعه نهایی می گردد. برخی از آنها نیروی دست را به صورت مستقیم به ورق فلزی انتقال می دهند و از این روش بیشتر برای ورقه های ضعیف استفاده می شود. به منظور وارد کردن ضربات آرام، جلوگیری از آسیب دیدگی یا فرورفتگی ها بهتر است از چکش پلاستیکی استفاده کنید. برای محاسبه این مقدار کشیدگی که خارج از زاویه خم شدن اتفاق می افتد، باید مقدار خم را مشخص کنید. This has  been cre at᠎ed with t he help of G SA C on tent  G​en erator D᠎emov ersi᠎on.

بدیهی است که با کاهش طول خطوط، منحنی روانتر خواهد شد.

اکنون برای انجام خمکاری لوله های قطور بیشتر از روش خم کاری سه غلتکی استفاده می گردد. استفاده از این قطعه موجب می شود تا ورق فلزی شما به آسانی به مقدار خمیدگی مورد نظر برسد. ایجاد خم در ورق فلزی موجب ایجاد فاصله بین خطوط خم می شود. وجود لکه و ناهمواری موجب ایجاد ترک در فلز می شود و وجود ترک موجب شکنندگی فلز خواهد شد. اگر در ورق تغییر شکلهای متفاوتی ایجاد شده باشد باید با توجه به حالتهای قبلی که گفته شد ضربه هارا از داخل به خارج و یا خارج به داخل انجام داد. بدیهی است که با کاهش طول خطوط، منحنی روانتر خواهد شد. برای جلوگیری از بریدگی و وارد شدن آسیب به دستها بهتر است از دستکش مناسب استفاده کنید. پمپ هیدرولیک شامل پیستون، دسته پیستون و روغن میباشد، با استفاده از حرکت دادن پیوسته اهرمی که به پمپ هیدرولیک متصل است، به بالا و پایین، فشار روغن وارد سیلندر هیدرولیک میشود. خمکاری فرآیندی برای شکل دادن ورق تخت فلزی به شکل موردنظر بدون شکستن یا نازک شدن موضعی شدید است. برای خم کردن و شکل دادن به آن باید از روشهای گرم استفاده کرد.

حداقل اندازه پردازش، توسط مدل مورد استفاده محدود می شود. پرس های خمکن به گونه ای طراحی شده اند که که فشار را بر روی یک سطح باریک و طویل با حداقل میزان انحراف وارد می سازند. قطعه مورد نظر به گونه ای درون ماتریس قرار میگیرد که بازوی بلندتر آن بر روی فشار انداز باشد. 2- انتخاب پروفیل ها : همان گونه که ملاحظه می کنید، در صورت انتخاب شیوه فرم دهی، تنها لازم است تا پروفیل ها و ضخامت ورق مشخص شود. اگرچه ممکن است کار با پرس برک آسان به نظر برسد اما دقیق نگه داشتن آن در طول مراحل انجام کار بسیار دشوار است و دقت زیادی را میطلبد. در پروژههای گازرسانی معمولاً از زانو برای تغییر جهت لوله استفاده میشود، اما گاهی ممکن است تغییر جهت موردنیاز، با زاویه استاندارد زانوها مطابقت نداشته باشد. در برخی موارد به دلیل طول ورق فلزی، ممکن است میزان قابل توجهی از آن در بیرون از گیره قرار بگیرد که به منظور ایجاد زاویه خم مناسب باید این قسمت را توسط شخص دیگر با دست ثابت نگه دارید. اگر ورق دارای برامدگی باشد چکش کاری میبایست از قسمت برامده شروع و تا لبه ورق ادامه یابد . قطعه چوبی یا فلزی لبه دار که با مقدار زاویه خم مورد نظر شما مطابقت دارد را بر روی گیره قرار دهید به نحوی که قسمت برآمدگی آن به سمت بیرون باشد.

دقت نمایید این قطعه بر روی گیره ثابت و محکم شود زیرا رد صورت حرکت و تکان خوردن بر روی مقدار خم ورق فلزی تاثیر منفی میگذارد. ضربات چکش را به آرامی به ورق فلزی وارد کنید تا جایی که ورق فلزی به سمت قطعه چوبی یا فلزی تثبیت شده خم شود و به صورت یکنواخت و آهسته با وارد نمودن ضربات چکش به زاویه دلخواه شما برسد. این روند باعث افزایش سختی قطعه و از بین بردن لبه های تیز میشود. این پروسه قابلیت خم مقاطع توخالی دایره ای را هم دارد. این ماشین ها در دو نوع با فک بالای ساده و یا با فک بالای لقمه ای موجود هستند و از نظر ابعاد نیز در طول های مختلف به بازار عرضه می گردند. معمولا این تغییرات در درجه و زاویه و خط خم میباشد که با توجه به دستگاههای موجود تقریباً در هر زاویه، درجه و با هر نوع شعاعی، خمکاری ورقهای فلزی امکان پذیر میباشد. در این مرحله باید دقت کنید که خط خم با مقدار زاویه قعطه چوبی یا فلزی حفظ شود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از خم بریک دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.