با اعتبارات دولتی، کار ساختمانی در استان تکمیل نمی شود

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با اعتبارات دولتی بسیاری از کارهای عمرانی در این استان به سرانجام نمی رسد و باید به سمت فعالیت های اقتصادی برویم که این فعالیت ها نیز آغاز شده است.

به گزارش ایسنا – حسین مدره کجابانی در دیدار رئیس کل دادگستری با قضات و کارکنان دادگستری سیستان و بلوچستان

وی با بیان اینکه 14 بازارچه مرزی در سیستان و بلوچستان بازسازی و احیا شده و هم اکنون چهار بازارچه مرزی فعال است، تصریح کرد: بازارچه های مرزی نقش مهمی در توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان دارند و سال آینده سال تجارت مرزی است. در این منطقه. استان

استاندار در ادامه گفت: این استان فاقد واحدهای تولیدی بزرگ در زمینه اشتغال است و باید بستر این واحدهای تولیدی به منطقه باز شود.

وی افزود: کارآفرینان و فعالان اقتصادی به دلیل جنگ ظالمانه با تحریم جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند.

وی گفت: موضوع اشتغال در سیستان و بلوچستان بسیار مهم است زیرا در کاهش مشکلات امنیتی نقش اساسی دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان در زمینه زیرساخت ها ضعف اساسی دارد و در تلاش هستیم تا واحدهای بزرگ اقتصادی را به روی آن باز کنیم که خوشبختانه در حال انجام است.

این معلم خیابانی در ادامه با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در بسیاری از زیرساخت ها از جمله راه، آب، برق و ارتباطات کاستی های زیادی دارد، ادامه داد: به طور کلی میانگین بارندگی در استان 100 میلی متر بوده اما امسال میزان بارندگی در منطقه کاهش یافته است. 80 درصد

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مشاغل کشاورزی در منطقه سیستان از بین رفته است و مردم در این بخش مشکلات زیادی دارند و باید به فکر اشتغال جایگزین باشند، خاطرنشان کرد: شکنندگی برخی موارد تاکنون نتوانسته از این ظرفیت به خوبی استفاده کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بسیاری از زیرساخت های استان فاقد زنجیره های تکمیلی هستند، خاطرنشان کرد: امروز جاده مهم ترین موضوع زیرساختی در این استان است زیرا نقش مهمی در تجارت و ترانزیت دارد.

وی با بیان اینکه در گفتگوی زیرساختی تلاش شد تا تمامی پروژه های سیستان و بلوچستان فعال شود، افزود: به برکت دولت سیزدهم تمامی پروژه های زیربنایی متوقف شده در استان فعال شد و درخواست بسیاری از پیمانکاران محقق شد. پرداخت شده “.

یک معلم خیابانی با بیان اینکه امسال 100 کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان ساخته شد که در این استان دیده نمی شود، گفت: این منطقه امروز به کارگاه تولیدی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه حوزه مسکن مهمترین ظرفیت ایجاد اشتغال جدید در سیستان و بلوچستان را فراهم کرده است، خاطرنشان کرد: این استان با اقدامات اداره کل راه و شهرسازی در تمامی شاخص های نهضت ملی مسکن رتبه اول کشور را دارد.

وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان جزء پنج استان اول در حوزه معدنی است، خاطرنشان کرد: یک میلیارد تن ذخایر مس در این استان کشف شده است.

مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه بسیاری از شرکت های بزرگ معدنی کشور در حال حاضر در سیستان و بلوچستان حضور دارند و در حوزه معادن استان فعال هستند، افزود: اقدامات بسیار خوبی در حوزه دام و دام محلی انجام شده است. در این استان

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.