آمریکا: دخالت روسیه در پروژه های هسته ای ایران مشمول تحریم نیست

[ad_1]

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که واشنگتن به دلیل دخالت روسیه در پروژه های هسته ای ایران، تحریم هایی را علیه روسیه اعمال نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت واشنگتن مشارکت مسکو در پروژه های هسته ای ایران تحت برجام را تحریم نخواهد کرد و مدعی شد که این کشور به روسیه اجازه نخواهد داد از توافق هسته ای به عنوان راهی برای دوری از تحریم ها اجتناب کند. به اوکراین

ایالات متحده پیش از این با درخواست سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه برای وثیقه مخالفت کرده بود. لاوروف چند روز پیش درباره تحریم های آمریکا علیه روسیه پس از حمله روسیه به اوکراین گفت: «ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این تحریم ها به هیچ وجه بر روابط تجاری و اقتصادی و سرمایه گذاری در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تأثیر نمی گذارد.

لاوروف امروز در کنفرانس مطبوعاتی مشترک پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان، همتای روس خود در مسکو، گفت: روسیه تضمین کتبی از واشنگتن دریافت کرده است که تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو پس از حمله روسیه به اوکراین مانع همکاری خواهد شد. [با ایران] او در چارچوب توافق نخواهد کرد.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.