هیچ ارتباطی بین افزایش سرقت و خلاء قانونی وجود ندارد

[ad_1]

یک وکیل دادگستری با بیان اینکه اگر بخواهیم شاهد کاهش جرایم به ویژه سرقت باشیم، گفت: فکر نمی کنم ارتباطی بین خلاء قانونی و افزایش سرقت وجود داشته باشد، زیرا ما اصلا خلأ و کمبودی نداریم. باید زندگی مردم را حل کند.

عبدالصمد خرمشاهی در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با افزایش تعداد سرقت ها وی گفت: میزان سرقت به دلیل مشکلات اقتصادی همیشه بالا بوده است و این افزایش تنها به روزهای پایانی سال محدود نمی شود. یکی از جرائمی که در سال های اخیر همواره رو به افزایش بوده، جرم سرقت است که ناشی از مشکلات اقتصادی، فقر و فلاکت است.

وی اظهار داشت که وارد شده است قانون «برای دزدان مماشات وجود ندارد. در حقوق کیفری اسلام نیز سرقت هایی داریم که موضوع حدیث و سرقت های عادی است. و من فکر نمی کنم ارتباطی بین خلاء قانونی و افزایش پرونده های سرقت وجود داشته باشد، زیرا ما در این زمینه اصلا خلاء و کمبود نداریم.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه در سال های اخیر ثابت شده است که هر چه مشکلات اقتصادی بیشتر باشد، تعداد جرایم نیز بیشتر می شود، گفت: سال هاست که جرم شناسان و محققان بر این موضوع تحقیق می کنند که فقر یکی از عوامل اصلی وقوع جرم به ویژه سرقت است. به همین دلیل، فکر نمی‌کنم خلاء قانونی داشته باشیم یا مجازاتی نداشته باشیم یا دزدان دلجویی کنند.

خرمشاهی در پایان گفت: اگر بخواهیم شاهد کاهش جرایم به ویژه سرقت باشیم باید مشکلات مردم را مادام العمر حل کنیم. البته دزدی می داند که مجازات می شود اما مجبور به این کار می شود و فشار فقر مادی او را دچار این مجازات می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.