دولت سیزدهم فرصتی طلایی برای جوانان دلسوز و مستعد ایرانی است

[ad_1]

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت ها و استعدادهای غنی جوانان تحصیلکرده ایرانی در اقصی نقاط کشور تاکید کرد: دولت جوان و انقلابی سیزدهم فرصت طلایی برای جوانان دلسوز و با استعداد ایرانی است تا استعدادهای خود را به منصه ظهور برسانند.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر به مناسبت روز جوان به مدت سه ساعت با جمعی از جوانان فعال در عرصه های اقتصادی، تولید، علم و فناوری در فضایی باز، شفاف، آزاد و صمیمی و همچنین جوانان فعال در عرصه های اقتصادی، تولیدی، علمی و فناوری دیدار و گفتگو کرد. به درخواست ها، نظرات و پیشنهادات آنان برای کمک به دولت و ایجاد ثروت در کشور گوش فرا داد.

معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به توانمندی های جوانان نخبه و فعال ایرانی در عرصه های مختلف به ویژه شرکت های دانش بنیان و صنایع نوین جهانی تصریح کرد: نمونه های کم نظیری از فعالیت در هر نقطه از کشور حتی در روستاهای دور افتاده را برشمرد. . مشخص شد جوانان در اوج تحریم های دشمن اقدامات اساسی را انجام می دهند تا جایی که علاوه بر درآمد برای خود و مردم می توانند به بازارهای صادراتی استان های همجوار و همجوار نیز دسترسی پیدا کنند. .

وی پس از شنیدن پیشنهادات و نظرات کارشناسانه جوانان حاضر در این گردهمایی گفت: دولت مردمی آمادگی دارد در حوزه فناوری های نوین و شرکت های دانش بنیان همه ظرفیت های خود را در اختیار جوانان ایرانی قرار دهد و در راستای رعایت آخرین ها نوآوری های موجود در جهان، به درآمدزایی و اشتغال در کشور کمک کرده و توانسته اند جمهوری اسلامی ایران را در زمره پیشتازان صنعت و نوآوری های جدید در جهان قرار دهند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تجربه موفقیت آمیز سپردن کار به مردم و جوانان در سال های پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، گفت: هرگاه کاری به مردم سپرده می شود، توطئه های خصمانه علیه جمهوری اسلامی صورت می گیرد. و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نیز بارها گفته اند که مشکلات کشور با حضور مردم حل می شود.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه اقتصاد تاکنون به مردم واگذار نشده است و اگر این کار انجام شود قطعاً مردم می توانند کارهای بزرگ و همچنین تجربیات سایر بخش ها را برای پیشرفت و توسعه انجام دهند و شاهد یک بخش خصوصی قوی در کشور باشیم. ” و دولت سیزدهم آماده است در همه زمینه ها در انتقال اقتصاد از قدرت به مردم و به ویژه جوانان میانجیگری کند.

مخبر همچنین با اشاره به نعمت های خدادادی و ظرفیت های فراوان کشور در بخش های مختلف خاطرنشان کرد: با هر یک از این نعمت ها می توان به راحتی کشور را اداره کرد و نباید ظرفیت های الهی در ایران را تنها به نفت و گاز تقلیل داد. فرصت هایی مانند وجود 2700 کیلومتر دریا در شمال و جنوب کشور، معادن مختلف و از همه مهمتر تعداد زیاد افراد تحصیلکرده بزرگترین فرصت برای بهبود اقتصاد ایران است.

معاون اول نخست وزیر در بخش دوم سخنان خود به برخی از مشکلات کشور در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: افزایش فروش نفت و درآمدهای ارزی، تکمیل انبارهای کشور از محل ذخیره کالاهای اساسی، تزریق واکسن و پرداخت حقوق به کارمندان و بازنشستگان، بدون حتی یک ریال وام از بانک مرکزی، تنها بخشی از تلاش ها و اقدامات دولت در ماه های اخیر است.

وی افزود: ما سعی نمی کنیم با کندوکاو در گذشته و شرایط و مشکلاتی که در زمان روی کار آمدن دولت باقی مانده به گذشته اشاره کنیم، بلکه دولت سیزدهم امیدوار است به سمت جلو حرکت کند و به پیشرفت و توسعه کشور تکیه کند. ” بر اساس نیروی درونی و کمک جوانان و افراد تحصیل کرده است.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: با این فرض که در سخت ترین تحریم ها بتوانیم با نگاه به ظرفیت های داخلی اقتصاد کشور را مدیریت کنیم و همچنین اجرای طرح های توسعه ای را در استان های کشور آغاز کنیم، از چند ماه گذشته در حال اداره کشور بوده ایم.

مخبر همچنین به نگرانی فعالان صنایع سنگین در خصوص خام فروشی در کشور اشاره کرد و تاکید کرد: قطعا خام فروشی یکی از مشکلات صنعت داخلی است که در هر بخش و دولتی با آن مواجه هستیم. برای برون سپاری آماده است.» لیست فروش نفت خام در هر مرحله از صنعت به ویژه در بخش نفت، پتروشیمی و معدن را دنبال کنید و هزینه های اکتشاف و بهره برداری را پرداخت کنید.

معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به درخواست یکی از حاضران در جلسه مبنی بر کمک و حمایت دولت در زمینه بازاریابی و فروش محصولات تولیدی زنان و دختران در کشور خاطرنشان کرد: دولت قطعاً از فعالیت زنان در اقتصاد حمایت می کند، اما ظرفیت فعالان با حضور گسترده در فضای مجازی و فروش آنلاین و تجربه دولت در فروش کالاهای اساسی در بسترهای اینترنتی می تواند تجربه موفقی برای فعالان این حوزه باشد.

در این خبرنامه همچنین از جوانان شاغل در صنایع نوین و فناوری های نوین خواسته شده است تا با تشکیل و تقویت اتحادیه ها و اصناف مرتبط با حوزه کاری خود به پیشبرد اهداف شرکت های فعال در این حوزه کمک کنند.

وی همچنین با اشاره به مشکلات و مطالبات فعالان شرکت های دانش بنیان در این گردهمایی خاطرنشان کرد: دولت به همراه استارتاپ ها در تلاش است تا مراکز فعالیت ایجاد کند تا محصولات این شرکت ها به خارج از کشور به ویژه کشورهای همسایه راه یابد. . اولویت دولت است.سیزدهم در توسعه روابط با همسایگان که می تواند منجر به جریان اقتصادی جدید در کشور شود.

همچنین در این گردهمایی که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، فعالان جوان حوزه های اقتصادی، تولیدی و علم و فناوری به ارائه مطالبات، پیشنهادات، دغدغه ها و دغدغه های خود در حوزه های مختلف سیاستی، حکمرانی هوشمند، سیاست گذاری صنعت پرداختند. دانش، انتشار کتاب، انیمیشن، راه اندازی کسب و کارهای جدید و شرکت های دانش بنیان، صادرات محصولات ایرانی به کشورهای همسایه، هوش مصنوعی، سیاست جمعیتی، حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان، کمک به تشریح فعالیت های صنایع جدید از جمله صنعت بلاک چین و ارز دیجیتال، برای کمک به صادرات پارک های فناوری و کارخانه های نوآوری و پیشبرد سند سیاست صنعتی کشور.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.