پالایشگاه دوم به زودی به فارس واگذار می شود / سال 1401 سال جهش اقتصادی است

[ad_1]

ایسنا/ فارس نماینده مردم شیراز و زرگان در مجلس شورای اسلامی از اختصاص پالایشگاه دوم فارس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: وزارت نفت و دفاع با تکمیل این پروژه بزرگ موافقت کرده است.

جعفر گادری روز شنبه 21 اسفند در جمع خبرنگاران در خصوص پتروشیمی و خط اخلاقی فارس اظهار داشت: قرار بود پتروشیمی های فس و جهرم در مرز دو شهرستان ساخته شود، پتروشیمی ها در داراب باقی بماند و صنایع نیز تخصیص یابد. پایین دست در فیروزآباد.

وی در خصوص افزایش ظرفیت ذخیره سازی فرآورده ها و خط انتقال نفت گفت: قرارداد این خط انتقال منعقد شده که کار بزرگی است و فشار وارده به جاده ها برای ساخت پالایشگاه دیگر را کاهش می دهد.

نماینده مردم شیراز و زرگان در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به بزرگراه شیراز – اصفهان خاطرنشان کرد: این بزرگراه در قطعه یک تا شش آماده شده و قبل از قطعه هفت و هشت قابل استفاده است. همچنین بند هفت در حال انجام است و هشت مصوبه دولت دریافت کرده ایم. برای بزرگراه شیراز – بوشر نیز اقداماتی از سوی شهروندان برای خرید سهام برای شروع این پروژه انجام شده است.

گادری همچنین به حذف ارز ترجیحی و گرانی محصولاتی مانند مرغ و تخم مرغ اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بازار برای حفظ قیمت کالاها ارز را خریداری می کند و آثار و تبعات تورم در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه راه حل دوم این است که نرخ ارز گندم و دارو را 4200 نگه داریم و بقیه را حذف کنیم، افزود: همین راه حل، ساختمان دولت است که 250 هزار میلیارد تن برای این منظور 60 هزار بودجه در نظر گرفته است. میلیاردها تومان هم به شرکت های دارویی داده می شود تا با همین قیمت دارو به مردم خدمت کنند.

نماینده مردم شیراز و زرگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یارانه گوشت مرغ و … به مردم پرداخت می شود، گفت: بیشتر منابع افزایش قیمت ارز به صورت یارانه در اختیار مردم قرار می گیرد.

قادری همچنین با تاکید بر اینکه در بحث مالیاتی نباید نرخ تغییر کند بلکه باید از گروه های غیر مالیاتی مالیات گرفت، تاکید کرد: راه بهبود زندگی مردم تشویق به تولید و رفع موانع تولید است و باید موانع را برای سرمایه گذاران برداریم.

وی همچنین با اشاره به ویژگی های بودجه دولت از سال 1401 خاطرنشان کرد: توجه به حمل و نقل عمومی، الزام دولت به گاز سوزی، تنظیم ارز ترجیحی، بازپرداخت بدهی به صندوق بازنشستگی برای همسان سازی، اخذ مالیات از سپرده های تکلیفی برای حرکت به سمت سرمایه گذاری و … شفافیت مالیاتی همراهی آنها برای گزارش پرداخت های غیر مشمول مالیات از نکات قابل توجه بودجه است.

نماینده مردم شیراز و زرگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حمایت از تولید گوشی و تبلت داخلی با اخذ عوارض گوشی های وارداتی، معافیت سربازی متاهلین دارای دو فرزند و بیشتر، تعیین تکلیف به قوه قضائیه، افزایش تعداد سربازان درآمدها، افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، الزام بیمه اجباری سه دهک جامعه، تشکیل صندوق بیماران لاعلاج، نظافت، کمک به نوسازی خودروهای فرسوده، کمک به مدارس خیریه، نوسازی ماشین آلات راه و شهرسازی. ، تامین زیرساخت های مسکن ملی تا سقف 30 هزار میلیارد، عوارض الکترونیک شفاف سازی حقوق مجلس، معافیت مالیاتی واحدهای بورسی سرمایه گذار، الزام پزشکان به استفاده از دستگاه های کارتخوان از مهمترین شاخص های بودجه 1401 است.

قادری با بیان اینکه 250 هزار میلیارد تن در حوزه یارانه ها تخصیص یافت، گفت: ساماندهی تسهیلات بر اساس کد ملی به تسهیلات قابل کنترل از دیگر اوج بودجه است.

وی درباره کارخانه های ITMC نیز گفت: سهم کارخانه های ایران و مخابرات. تی. MC خارج از ایران خودرو است و منابع این کارخانه مجانی است و در زمینه خود فعالیت می کنند. برای ایران خودرو فارس مقرر شد رنگ و بدنه در استان بماند.

قادری در خصوص انتقال آب خلیج فارس به استان گفت: قبل از تکمیل خط انتقال به شیراز، از شیراز در جنوب تکمیل می شود تا محدودیت های آبی برای تامین صنعت رفع شود.

نماینده مردم شیراز و زرگان درباره مشکل آب در شهر شیراز نیز گفت: در راستای خط انتقال دیگر از سد درودزن به شیراز، در صورت تامین شش کیلومتر لوله، آب به معلی آباد می رسد و مشکل آب در شیراز حل می شود که 100 میلیون متر مکعب آب به شیراز تحویل می دهیم.

گادری با بیان اینکه در خصوص انتقال آب استان فارس به اصفهان و یزد نیز جلساتی داشتیم، گفت: در تلاش هستیم از این کریدور استفاده کنیم و آب را به شهرهای شمالی فارس، اصفهان و یزد برسانیم و آبرسانی کنیم. افزایش یافته است. “.

وی درباره شهرهای صنعتی استان نیز گفت: تلاش شده است تا موانع واگذاری زمین در شهرهای صنعتی بیضا و سروستان و منطقه ویژه سلامت برطرف شود. همچنین در حال رصد سایر شهرک های صنعتی در نقاط مختلف استان به ویژه نزدیک شیراز برای رفع محدودیت ها و مشکلات هستیم.»

نماینده مردم شیراز و زرگان با بیان اینکه با توجه به نظارت های انجام شده از ظرفیت بافت تاریخی و فرسوده در گردشگری استفاده می کنیم، خاطرنشان کرد: بافت اطراف امامزاده ها تمیز است و می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. .

وی با بیان اینکه امسال سال جهش اقتصادی است، گفت: سال آینده سال جهش اقتصادی خواهد بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.