مانع اصلی مذاکرات وین مخالفت آمریکا با لغو تحریم ها است

[ad_1]

مشاور رسانه ای هیئت ایرانی در مذاکرات وین گفت: آمریکا و روسیه اختلافاتی دارند اما مانع اصلی مذاکرات در وین مخالفت واشنگتن با لغو کامل تحریم ها است.

به گزارش ایسنا، محمد مرندی مشاور رسانه ای هیات ایرانی در مذاکرات وین در گفت وگو با شبکه المیادین گفت: پاسخ آمریکا به درخواست های ایران به تعویق افتاده و آمریکا لغو کامل تحریم ها و ایران را نپذیرفته است. مخالف این موضوع است.»

وی گفت: اختلافاتی بین مسکو و واشنگتن وجود دارد، اما مانع اصلی مذاکرات در وین، مخالفت آمریکا با لغو کامل تحریم ها است.

مرندی در قسمت دوم تاکید کرد که ربودن نفتکش های ایرانی غیرقابل قبول است.

مشاور رسانه ای هیات ایرانی در وین خاطرنشان کرد: نقش کشورهای غربی مثبت و سازنده نبود و عمدا تعلل می کنند تا ایران را فریب دهند.

وی همچنین گفت که ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در مذاکرات بر سر مطالبات ایران مصمم تر از حسن روحانی بوده است.

مرندی در ادامه تاکید کرد: تهران در مذاکرات جاری در وین خواسته ای بیش از توافق قبلی ندارد.

وی همچنین گفت که پس از بحران اوکراین، طرف های غربی فورا خواستار توافق شدند.

محمد مرندی افزود: اروپایی ها و آمریکایی ها می خواهند این واقعیت را پنهان کنند که نمی خواهند تحریم ها را لغو و تضمین کنند.

وی گفت: تضمین هایی که روسیه درخواست کرد برای آمریکا و غرب است نه ایران.

مشاور هیات ایرانی در وین همچنین تاکید کرد که تاریخ مشخصی برای بازگشت به مذاکرات در وین وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، علی باقری از اعضای عالی رتبه تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران ساعاتی پیش وین را به مقصد تهران ترک کرد. جوزف بورل، نماینده عالی سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا امروز در توییتر نوشت که مذاکرات در وین به حالت تعلیق درآمده است، اما گفت که متن نهایی اساسا روی میز آماده است.

در همین حال، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در توئیتی از آتش بس در وین خبر داد و گفت که آتش بس اعلام شده در وین می تواند راه را برای حل مسائل باقی مانده و بازگشت نهایی هموار کند.

در همین حال، فیلیپ آرورا، مذاکره کننده ارشد فرانسه در مذاکرات وین، امروز در توییتی نوشت: تروئیکای اروپایی از اینکه انریکه مورا مجبور شد مذاکرات برای بازگشت به شورای امنیت سازمان ملل را به دلیل عوامل خارجی به حالت تعلیق درآورد، ناامید است. معامله خوبی روی میز است. نیاز حیاتی به تکمیل مذاکرات وجود دارد و در صورت شکست، توافق از بین خواهد رفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.