مکانیک شکل دهی ورق های فلزی

مکانیک شکل دهی ورق های فلزی
خمکاری بریک

تغییر شکل با شعاع خم بزرگ و کوچک مورد مطالعه قرار گرفته و از تقریب با نزدیکی مناسب برای تحلیل پوستههای تقارن محوری معرفی شده و برای فرآیندهای اتساع و کشش گوناگون معرفی شده است. تمامی این فلنجها اغلب با ابزارهای متنوع شکلدهی (د) شکل میگیرند. در این کتاب تئوری مهندسی پلاستیسیته بر المانهای مرسوم در فرآیندهای شکلدهی اعمال شده است. این فصل شامل مطالعات جزئی ناپایداری کشش بر اساس تئوری Marciniak Kuczynski است. خمکاری، اتساع و کشش شکلهای ساده به عنوان فرآیندهای اصلی برای شکلدهی لولههای جدار نازک تحلیل شدهاند، که امکان مشخص کردن محدودیتهای حاکم بر هر فرآیند وجود دارد و این مستلزم مطالعه جزئیات ناپایداری کشش در ورقهای نازک است.در دو فصل ابتدایی، جریانهای جاری شدن پلاستیک و تحلیل متناسب با فرآیندهایی با کرنش بزرگ معرفی شدهاند. گروه آراکس لیزر با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا و همچنین نیروی فنی مجرب خدمات خمکاری انواع فلزات (استیل ، فولاد ، مس ، برنج و … ) را با تناژ های مختلف انجام می دهد.

این محصول معمولا برای ترمینالهای خاص استفاده میشود. همچنین با توجه به جنس ورق فلزی مشخص میشود که خمکاری ورقهای فلزی به صورت گرم اجرا شود یا به صورت سرد و در دمای پایین انجام گردد. بنابراین محاسبه دقیق مقدار فشار وارد شده با در نظر گرفتن ضخامت ورق و شکل مورد نظر خمش، قبل از خمکاری ، ضروری است و از بروز اشتباهات جلوگیری خواهد کرد. به محض وارد کردن فشار از طریق سنبه به ورق ، نیروی کششی در مرکز آن ایجاد میشود. در اینجا به علت لقی زیادی که بین سمبه و ماتریس است سمبه به داخل ماتریس وارد میشود و ورق را به داخل هل داده و شکل می دهد. این ریل مینیاتوری برای ثابت نگه داشتن تجهیزات برقی مانند فیوز و جعبه تقسیم استفاده میشود. بخش گسترده فلزات با استفاده از نورد سرد یا گرم تبدیل به ور قهای فلزی میشوند. فرض شده است که خواننده با تنش و کرنش در محاسبات ارائه شده در کتابهای استاندارد بر روی مکانیک جامدات آشنا باشد.

آنها نیروهایی هستند که موجب تغییر شکل م یشوند و تنشهای تماسی بین سنبه و ورق بسیار کمتر از تنش تسلیم ورق میباشد. در خمکاری با پرس بریک ، (ب) ، یک سنبه به سمت پایین حرکت کرده و ورق را به داخل قالب V شکل فشار میدهد. خمکاری معمولی تقریبا شبیه به همین عمل است و تفاوت این است که به جای اینکه سنبه که در یک خط مستقیم حرکت کند، یک بال تاشو حول لبه خم میگردد . خصوصیتهای اشاره شده در بسیاری از فرآیندهای ورقکاری مرسوم هستند ، مثلاً اینکه شکلدهی تحت تنشهای تماسی مستقیم اتفاق نخواهد افتاد ، اما با نیروی انتقالی از ورق تعادلی بین نیروی کششی روی سنبه و نیروی فشاری روی لبه خارجی ماده را خواهیم داشت. اگر سوراخ کوچکتر از قطر سنبه اولین سوراخی باشد که روی ورق ایجاد شده ، سنبه میتواند با فشاری که داخل ورق ایجاد میکند موجب افزایش طول لبه اکستروژن سوراخ، در شکل 7 شود. از آنجا که ورقها اغلب به صورت نورد شده میباشند ، اولین عملیات ، برش قطعه خام است. از آنجا که فرآیند خمکاری به طور متوالی در امتداد خط خمش رخ میدهد , این فرآیند به طبقه خمکاری تعلق ندارد .  This w as cre​at᠎ed with the he᠎lp of G᠎SA Con tent᠎ Generat᠎or D​em᠎oversion .

حین خمکاری , فرآیند خمش به طور همزمان در طول کل طول خط خمش انجام میشود و فرآیند تولید برای ماشینکاری ورق کامل میشود . تعدادی تمرین در انتهای کتاب ارائه شده است و هدف کتاب کمک به مهندسین در صنعت شکلدهی ورق (که صنعت بزرگی است و شامل خودروسازی، اسباب و یراقها و کارخانجات هواپیماسازی میشود) و همچنین مناسب بودن آن برای مرجع آموزشی و تبدیل شدن به مرجعی برای آموزش و ارائه در همه کشورها میباشد. این شرکت با داشتن دستگاه پرس بریک CNC و همچنین دانش ساخت قالب های مخصوص مطابق استاندارد های روز دنیا توانمندی خمکاری قطعات پیچیده را دارد. همچنین در این روش با گذشت زمان بر اثر فشارهای دینامیکی به درب امکان جدایش ورق ها از قاب آلومینیوم نیز وجود دارد.آریا بارون امکان تولید و تزریق درب ها با فوم عایق نسوز PIR را برای درب ها با کاربری در دماهای بالاتر از 300 درجه سانتی گراد را نیز دارد و همچنین این شرکت درب های با عایق پشم سنگ ( راک وول ) را که تا 900 درجه سانتی گراد تحمل دما دارند تولید می نماید.  A᠎rtic᠎le has  be​en g enerated wi᠎th GSA C on​te᠎nt Generat​or DEMO.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد دستگاه خم برک پرس لطفا به بازدید از وب سایت ما.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.