سرمدی: قوانین برخورد با سارقان بازدارنده نیست و باید به روز شود

[ad_1]

یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی معتقد است: قوانین جاری در خصوص برخورد با سارقان و سارقان بازدارنده چندانی در برابر جرائم پیش آمده نیست و اولین برخورد اساسی برای سرقت در سطح شهر زیرساخت های اقتصادی است. و با فرهنگ و سنت دینی خود اشتغال زایی کنیم و با زیرساخت های فرهنگی برخورد کنیم.

کیومرث سرمدی واله در گفت وگو با ایسنا، درباره اینکه آیا قوانین برخورد با دزدان و دزدان وی خواه بازدارندگی لازم وجود داشته باشد یا خیر، بیان کرد: در هر جامعه ای که با ناهنجاری ها و آسیب های جدی اجتماعی مواجه باشد، به طور طبیعی بروز این تحرکات و مسائل مغایر با عرف، شرع و قوانین جامعه علل مختلفی خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به اینکه در سطوح مختلف با پدیده زشت سرقت روبه رو هستیم، اولین راه درمان آن ایجاد زیرساخت های اقتصادی و اشتغال و رفع موانع ایجاد آنهاست که به معنای بهبود شرایط اقتصادی است. و باید با زیرساخت های فرهنگی و فرهنگ سازی واقعی بر اساس فرهنگ و سنت دینی خود برخورد کنیم.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم نگران این است که آیا قوانین موجود در رابطه با برخورد با سارقان بازدارنده است؟ وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که قوانینی که در حال حاضر داریم چندان دلسرد کننده جرایمی نیست که اتفاق می افتد، بنابراین باید آن قوانین به روز شود و اختیارات پلیس و دولت در نظر گرفته شود.

سرمدی یادآور شد: به عنوان مثال دستگاه های قضایی و انتظامی ما برای رسیدگی به سرقت های زیر 20 میلیون تن چندان باز نیستند، از جمله این قوانین باید تغییر و به روز شوند تا انشاءالله شاهد جامعه ای امن برای مردم باشیم. همه اقشار مردم

وی درباره دلایل افزایش آمار سرقت ها از جمله سرقت از منازل و کیف های سرقتی و سرقت گوشی تلفن همراه در سطح شهر گفت: شغل آنها پلیس فنی است، باید درباره آموزش و اطلاع رسانی در این زمینه صحبت کنند و آموزش های لازم را به آنها بدهند. همچنین نهادهای امنیتی و حفاظتی و کسانی که مسئولیت دارند باید به این موضوع توجه کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.