پیشنهاد نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس برای کاهش قیمت برنج در سال آینده

[ad_1]

نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس می گوید: همانگونه که دولت در شب عید میوه می خرد، باید حدود 100 هزار تن برنج ایرانی بخرد تا با تزریق به موقع به بازار، تعادل بازار را حفظ و قیمت ها را تنظیم کند. شیوه. .

علیرضا عباسی در گفت وگو با ایسنا درباره سفارش قیمت برنج و گوشت در بازار اظهار کرد: سفارش قیمت این دو محصول یکی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی است. تیرماه امسال تعهدات بازرگانی کالاهای کشاورزی به وزارت جهاد واگذار شد. در عین حال اطلاع ندارم که اعلام تعیین قیمت این محصول از سوی معاونت صمت ربطی به دخالت این وزارتخانه داشته باشد.

نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره تنظیم قیمت برنج گفت: گاهی اوقات دولت برای تنظیم بازار برنج خارجی وارد می کند. دولت امسال برنج خارجی را نیم دلاری خرید که اگر 30 هزار تومان هم فرض کنیم، کیلویی 15 هزار تومان می شود. حالا که دلار کاهش پیدا کرده چرا قیمت برنج کاهش پیدا نمی کند؟ دولت باید در این شرایط قیمت را تعیین کند.

یک ریال از افزایش قیمت برنج در سال 1400 نصیب دهقان نشد

نماینده مردم کرج در مجلس گفت: برنج ایرانی در پایان شهریور و مهرماه به قیمت 35 هزار تومان به بازار عرضه شد. یک ریال از افزایش قیمت برنج به کشاورز تعلق نگرفت. به جیب دلال ها و واسطه ها می رویم. به نظر من سفارش قیمت برنج در این زمان ضرری به تولیدکننده نمی رساند بلکه به دلالان و واسطه ها ضرر می رساند.

امسال دولت ذخایر برنج ایرانی نداشت
سال آینده 100 هزار تن برنج ایرانی بخرید

عباسی درباره خرید دولتی میوه شب عید و عرضه آن به بازار گفت: به نظر من دولت باید برای تنظیم بازار برنج ایرانی بخرد. مثلاً حدود 100 هزار تن برنج ایرانی بخرید تا هر زمان که نیاز بود، بازار را تنظیم کنید. دولت امسال هم ذخایر برنج نداشت، بنابراین سیاست تنظیم قیمت را اجرا کرد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه موافق تعیین قیمت برنج خارجی هستم، گفت: در مورد برنج ایرانی در این مقطع زمانی و در این شرایط به دلالان ضرر می رساند نه تولیدکننده. اینکه از فروشنده بخواهیم برنج 35000 تومانی را 50-60 تومان بفروشیم نظارت است نه دستور. در غیر این صورت، قیمت خرید کشاورز باید تعاملی باشد نه دستوری.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.