پاکی: طالبان هنوز اراده ای برای تشکیل دولت فراگیر ندارند

[ad_1]

این دیپلمات سابق کشورمان با بیان اینکه طالبان اراده ای برای ایجاد حکومت فراگیر ندارند، گفت: در عین حال این گروه تلاش می کند نگرش مثبت نشان دهد و وعده ایجاد حکومت فراگیر را می دهد. نظر جهان.”

محسن پاک آئین در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت افغانستان گفت: طالبان هنوز موفق به تشکیل دولت فراگیر نشده اند، مشروعیت بین المللی مهم ترین کار ایجاد حکومت فراگیر با حضور همه اقوام و مذاهب است. با رعایت حقوق بشر به ویژه زنان و همچنین مقابله جدی با تولید و قاچاق مواد مخدر.

وی افزود: با وجود تلاش های جامعه جهانی و سفر به کشورهای همسایه، هنوز اراده ای در این گروه برای ایجاد حکومت فراگیر نمی بینیم و در عین حال تمایلی برای پایبندی طالبان به معیارهای جهانی وجود ندارد. . و استانداردهای بین المللی.” اگر این سیاست طالبان تغییر نکند، سال آینده نیز شاهد همین وضعیت خواهیم بود.

رئیس سابق دفتر وزارت امور خارجه افغانستان همچنین گفت: طالبان با نشان دادن رویکرد مثبت به معیارهای بین المللی و وعده ایجاد حکومت فراگیر در تلاش است تا توجه جهانیان را به خود جلب کند، اما باید شاهد همین اقدام باشیم. در عمل.» می شود.

«به نظر می رسد که در سال آینده تغییر قابل توجهی در رویکرد طالبان ایجاد نخواهد شد، مگر اینکه اتفاق غیرمنتظره ای رخ دهد. پاک عین گفت: «اگر مقامات طالبان عاقل باشند، تلاش خواهند کرد تا خواست مردم را عملی کنند.

وی با بیان اینکه بحران فقر در افغانستان یک فاجعه انسانی جدی خواهد بود، گفت: متأسفانه کشورهای غربی که ادعای کمک به افغانستان را داشتند، نه تنها این کمک ها را انجام ندادند، بلکه آمریکا در سرقت آشکار پول نیز این کمک را انجام داد. مردم افغانستان را مسدود می کند و می خواهد به قربانیان 11 سپتامبر غرامت بپردازد.

وی افزود: جامعه جهانی باید با اقدام آمریکا مخالفت کند و این کشورها را وادار کند که پول را به مردم افغانستان برگردانند و نهادهای مالی و بانک جهانی و سازمان ملل باید در افغانستان تلاش کنند تا از یک فاجعه انسانی جلوگیری شود. .” انجام دادن.

رئیس سابق دفتر وزارت امور خارجه افغانستان گفت: با توجه به اینکه طالبان سال هاست که از دیگر اقوام و گروه ها و مجاهدین غفلت کرده اند. آنها با هم برای استقلال افغانستان جنگیدند و رنج کشیدند. اگر جلوی اقوام مختلف گرفته شود. از مشارکت در قدرت و مشارکت در سرنوشت آینده کشور، این احتمال وجود دارد که آنها خود را مسلح کنند و کشور ناامن شود و شاهد جنگ داخلی در افغانستان باشیم.

دیپلمات سابق کشورمان همچنین تصریح کرد: در کنار این مسائل، تهدید تروریسم و ​​حضور روزافزون داعش در افغانستان یکی دیگر از نگرانی های آینده افغانستان است. آمریکایی ها قبل از رفتن این گروه را به افغانستان آوردند و حالا به طور غیرمستقیم آنها را تجهیز می کنند. طالبان باید هوشیار باشند و در سال آینده یک دولت فراگیر تشکیل دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.