افزایش 12 میلیارد دلاری صادرات بدون نفت / راه اندازی بندر برای صدور مجوز تجارت از 9 مارس

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان وی گفت: سال گذشته 35 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که در سال 1400 به 47 میلیارد دلار رسید.

سید محمد حسینی امروز (جمعه 13 اسفند) در جمع مردم مومن شهرستان لنجان در استان اصفهان اظهار داشت: خوشبختانه این دولت دولتی حرکت و عدالت خواهی است. در همین شش ماه دولت حرکت های خوبی برای حل مشکل انجام داده و برنامه های میان مدت در حال اجراست و طرح های دیگر در چهار سال در حال اجراست. دولت کارهای بزرگی در سیاست داخلی و خارجی اندیشیده است.

وی افزود: عده ای می خواهند امید مردم را به دولت سیزدهم تبدیل به یأس کنند، بنابراین دولت و ملت باید در سازندگی کشور و رفع نواقص با هم متحد شوند و مغرضان به سنگ خواهند خورد. نیروهای انقلاب باید شبانه روز خود را وقف خدمت به ملت کنند. دست اول می بینیم که تعطیلات برای رئیس جمهور معنا ندارد، زیرا آنها شبانه روز کار می کنند و در مسیر خود احساس بن بست نمی کنند.

به گزارش ایسنا، نایب رئیس مجلس اظهار کرد: بنابراین اگر تلاش کنیم و دست به دست هم دهیم می توانیم بسیاری از موانع را برطرف کنیم. می گفتند باید تحریم ها را برداریم تا نفت بفروشیم اما در عین حال مدت ها بود که توانستیم نفت بیشتری بفروشیم و ارز آن را وارد کشور کنیم. سال گذشته 35 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که در سال 1400 به 47 میلیارد دلار رسید.

حسینی گفت: بدون شک صادرات کشوری غیر از نفت در سال آینده با توجه به تعاملی که با همسایگان خود داریم افزایش می یابد و در این مدت 4 سفر مهم داشتیم به عنوان مثال به قطر 14 سفر امضا کردیم. یادداشت تفاهم.» پیوستن به سازمان همکاری شانگهای و امضای قرارداد 25 ساله با چین فرصت های اقتصادی ارزشمندی را برای سرمایه گذاری در این کشور فراهم می کند.

او ادامه داد: غربی ها ضمن ظلم به مردم یمن، سوریه، افغانستان و فلسطین، خواستار حقوق بشر هستند و اکنون مدعی دفاع از حقوق مردم اوکراین هستند. ایران اسلامی با هرگونه جنگی در هر نقطه از جهان مخالف است و ما سیاست دوگانه حقوق بشری غرب را درک نمی کنیم. وقتی صحبت از حقوق بشر می شود، نباید به نژاد افراد نگاه کرد، زیرا همه انسان ها دارای حقوق یکسانی هستند.

وی گفت: در جنگ هشت ساله غرب و آمریکا به ایران و مردم آن ظلم کردند و اکنون ما امور خود را به تحریم گره نمی زنیم. در سیاست خارجی ما نگاه متعادلی داریم و با کشورهای مختلف روابط دوستانه خواهیم داشت، البته همسایگان ما در اولویت این روابط هستند. باید محصولات کشاورزی را با قیمت کمتر به کشورهای همسایه صادر کنیم.

حسینی افزود: در بحث کالاهای اساسی، ستاد تنظیم بازار جلسات مستمری برگزار می کند و دولت به سمتی می رود که در هر زمینه ای پاسخگوی مردم باشد. اقدامات خوبی که مجلس در تسریع در صدور پروانه کسب انجام داده بسیار ارزشمند بوده است. از 18 اسفند، درگاه صدور مجوز کسب و کار در تمامی وزارتخانه ها و سازمان ها فعال می شود. و این جدیت در دولت سیزدهم در سطوح مختلف وجود دارد.

وی گفت: هنوز 6 ماه از روی کار آمدن دولت نمی گذرد و 16 سفر استانی در آن مدت انجام شده است و پس از نظارت بر مشکلات رصد می شود. رهبران این دولت انقلابی و جهادی هستند و سطح مدیریت نظام اسلامی سردار شهید سلیمانی است.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: در نظام اسلامی خوشایند نیست بخشی از مردم در فقر زندگی کنند و دولت تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد. قرآن به مسئله کرزات الحسنه اشاره کرده است و همه باید برای انجام کارهای بزرگ تلاش کنند. در حوزه مسکن ملی کارهای خوبی انجام شده است و اخیرا 48 پروژه بزرگ در حوزه صنعت با وام 17 میلیارد دلاری راه اندازی کردیم.

حسینی خاطرنشان کرد: هشت پروژه بزرگ گازی با بار مالی 470 میلیون یورویی در کشور در حال اجراست. شهرستان لنجان مردمی متدین دارد و نماینده این شهر شبانه روز برای بهبود وضعیت حوزه انتخابیه خود در حوزه های مختلف تلاش می کند. ما پشت ائتلافی که با امام راحل و مقام معظم رهبری برای حل مشکلات کردیم، ایستاده ایم.

بازدید از مسکن مهر فولادشهر و چند شهر دیگر شهرستان لنجان و بررسی مشکلات آنها از دیگر برنامه های سفر نایب رئیس مجلس به استان اصفهان است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.