کدام کشورها پناهندگان اوکراینی را می پذیرند؟

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی از زمان آغاز تهاجم روسیه در 24 فوریه، بیش از نیم میلیون اوکراینی به کشورهای همسایه گریخته اند.

به گزارش یورونیوز، با پیشگامی اتحادیه اروپا، کشورهای جهان در پاسخ به این سوال مرزهای خود را به روی پناهجویان باز کرده اند. به گفته مقامات اتحادیه اروپا و فرانسه، حداقل 300000 اوکراینی تاکنون به این بلوک پیوسته اند و کشورها باید برای افزایش درگیری میلیون ها نفر دیگر آماده باشند.

بسیاری از کشورهای اروپایی شرایط ورود و روادید خود را برای کسانی که از جنگ فرار می کنند کاهش داده اند. اما قوانین جدید چیست؟

اتحادیه اروپا

از سال 2017، اوکراینی ها با پاسپورت های بیومتریک می توانند به منطقه شنگن سفر کنند و از هر 180 روز 90 روز بدون ویزا بمانند.

وزرای کشور اتحادیه اروپا در نشست روز یکشنبه موافقت کردند که به همه پناهندگان اوکراینی اجازه دهند تا حداکثر سه سال بدون درخواست پناهندگی در اتحادیه اروپا بمانند.

نانسی فایزر وزیر کشور آلمان این هفته گفت: «همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا آماده پذیرش پناهجویان از اوکراین هستند».

مجارستان

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان گفت که این کشور همه شهروندان اوکراینی و ساکنان قانونی را می پذیرد.

وی گفت: ما به همه اجازه می دهیم وارد شوند. ما اسناد سفر را به افرادی که مدارک سفر ندارند و همچنین به کسانی که از کشورهای ثالث وارد شده اند پس از بررسی مناسب ارائه می دهیم.

اوکراینی‌هایی که از جنگ فرار می‌کنند ممکن است پس از ارزیابی شخصی و سایر مدارک شناسایی، بدون پاسپورت بیومتریک یا سایر اسناد مسافرتی، اجازه ورود پیدا کنند.

ایرلند

ایرلند روز جمعه (25 فوریه) اعلام کرد که فورا روادید اوکراینی ها را لغو می کند. وزارت دادگستری ایرلند در بیانیه ای اعلام کرد: افرادی که قصد دارند اوکراین را ترک کرده و به ایرلند سفر کنند، اگر فکر می کنند سفرشان بی خطر است، می توانند برای دوره بعدی بدون ویزا این کار را انجام دهند. کسانی که در این مدت بدون ویزا به ایرلند سفر می کنند 90 روز پس از ورود فرصت دارند تا موقعیت خود را تنظیم کنند. این وضعیت دائماً رصد خواهد شد.

مولداوی

مایا ساندو، رئیس‌جمهور مولداوی در توییتر نوشت: مرزهای این کشور به روی شهروندان اوکراینی که نیاز به ترانزیت یا اقامت امن دارند، باز است.

وضعیت اضطراری به این معنی است که شهروندان اوکراین حتی در صورت نداشتن پاسپورت اجازه ورود به کشور را خواهند داشت. آنها می توانند با کارت شناسایی داخلی از مرز عبور کنند. در حالی که بسیاری از پناهجویان به اتحادیه اروپا سفر کردند، حداقل 100 نفر در مولداوی درخواست پناهندگی دادند.

کدام کشورها پناهندگان اوکراینی را می پذیرند؟

لهستان

لهستان اجازه ورود به هر اوکراینی را می دهد، حتی کسانی که پاسپورت معتبر ندارند. به گفته مقامات، 9 مرکز پذیرش در امتداد مرز 535 کیلومتری این کشور با اوکراین برای ارائه غذا، مراقبت های پزشکی، استراحت و اطلاعات برای افرادی که از تهاجم فرار می کنند، افتتاح خواهد شد.

رومانی

شهروندان اوکراین اکنون می توانند با یک پاسپورت بیومتریک یا ساده در گذرگاه های مرزی وارد رومانی شوند. پناهجویان همچنین می توانند با مدارک دیگری از جمله کارت ملی و کارت شناسایی وارد شوند. شهروندان اوکراین می توانند بدون مدارک بر اساس هویت ثبت شده به دلایل بشردوستانه وارد شوند.

اسلواکی

وزارت امور داخلی اسلواکی اعلام کرد که تمامی پناهجویان اوکراینی اجازه ورود به این کشور را خواهند داشت، حتی آنهایی که مدارک معتبر مسافرتی ندارند. این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: پس از ارزیابی فردی، ما همچنین به افرادی که پاسپورت بیومتریک ندارند اجازه ورود به قلمرو جمهوری اسلواکی را می دهیم.

انگلستان

شرایط ویزا برای اعضای اصلی خانواده اوکراینی های مقیم بریتانیا کاهش یافته است، به این معنی که اعضای خانواده اوکراینی شهروندان بریتانیایی می توانند برای ویزای مهاجرت خانوادگی به صورت رایگان درخواست دهند. این در ابتدا برای همسران یا شرکای مدنی، شرکای مجرد حداقل دو سال، فرزندان زیر 18 سال، والدین در صورتی که نوه ها زیر 18 سال باشند و اقوام وابسته بزرگسال اعمال می شود. دولت بریتانیا اکنون این قوانین را به افرادی که بالغ، پدربزرگ و مادربزرگ، کودک بالای 18 سال یا برادر و خواهر یک شهروند اوکراینی مقیم بریتانیا هستند، تعمیم داده است، اما کسانی که هیچ فامیلی در این کشور ندارند، همچنان اجازه دارند سفر به انگلستان او نخواهد داشت.

البته، مسیر جدید حفاظت از ویزا برای شرکت های انگلیسی، شهروندان اوکراین را قادر می سازد تا وارد بریتانیا شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.