الجزیره باید نگاه بهتری به ایران و امکانات آن داشته باشد

[ad_1]

رئیس دفتر رئیس جمهور در سفر به قطر با حمد بن تامر آل ثانی مدیرکل شبکه الجزیره دیدار و از بخش های مختلف شبکه الجزیره به زبان عربی و الجزیره به زبان انگلیسی بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی روابط ایران و قطر را به دلیل همسایگی، تاریخ و جوامع مذهبی عمیق و کهن خواند و افزود: در کنار روابط اقتصادی و سیاسی، موضوعی است که می تواند روابط و پیشینه را گسترش دهد. نسل حوزه ای از رسانه است.

وی گفت: شهروندان دو کشور و سایر ملت ها باید دائماً در مورد ثبات روابط، کیفیت روابط و پیشینه آنها صحبت کنند. باید در این زمینه کارهای بیشتری انجام شود.

وی گفت: با وجود تحریم‌ها و اقدامات دشمنان، روابط دو کشور تیره نشده است. او تمام تلاش خود را کرد تا مردم جهان از واقعیت ایران و انقلاب اسلامی و آرامش آنها مطلع نشوند.

رئیس دفتر رئیس جمهور «همسایگان» را منبع و محور سیاست خارجی دولت جدید ایران دانست و بازتاب خوب سفر رئیس جمهور به قطر در رسانه های این کشور از جمله الجزیره را ارزیابی کرد و گفت: ببینیم. الجزیره توجه بیشتری به ایران و توانمندی های آن دارد و خدماتی که ملت ایران به جهان اسلام و محور مقاومت ارائه می کند باید به درستی تبیین شود.

وی با ابراز نارضایتی از اینکه حقایق تاریخی و دستاوردهای انقلاب به درستی به جهانیان ارائه نشده است، گفت: تلاش می کنیم از رسانه های دوست برای بهبود این وضعیت کمک بگیریم.

وی با اشاره به تحولات مختلف بین المللی گفت: آمریکا هرگز به اندازه امروز ضعیف نبوده است و ملت های مسلمان و رسانه های آنها باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

اسماعیلی گفت: حمایت ایران از فلسطینی‌ها نه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، بلکه از ابتدای شکل‌گیری مبارزات امام خمینی (ره) و امام در مدت اقامتشان در نجف در کلاس‌های درس و سال‌ها پس از آن به تبیین دیدگاه‌های خود علیه اسرائیلی‌ها پرداختند. پیروزی های انقلاب است و ما معتقدیم فلسطین موضوع شماره یک جهان اسلام است.

شیخ حمد بن تامر آل ثانی، مدیر اجرایی شبکه الجزیره با استقبال از کابینه ریاست جمهوری و هیئت همراه، سفر دکتر رئیسی به قطر را سفری تاریخی خواند و گفت: این سفر گشایش های دوجانبه و منطقه ای بسیاری را در پی خواهد داشت. شد.

شیخ حمد بن تامر با قدردانی از رویکرد خوب و ستودنی کشورمان در دوران تحریم قطر، افزود: روابط دوجانبه روز به روز و سال به سال در حال بهبود است و نقاط مشترک بسیاری بین ما و ایران وجود دارد. از جمله تحریم ها و البته تحریم های شما با سطح تحریم های ما قابل مقایسه نیست.

وی گفت: در مدت کوتاه روی کار آمدن دولت جدید در ایران، شاهد تغییرات و تحولات چشمگیری هستیم.

مدیرعامل الجزیره سپس به تشریح سبد رسانه ای الجزیره و برنامه های توسعه آن پرداخت و ابراز امیدواری کرد که همکاری الجزیره با رسانه های ایرانی افزایش یابد.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.