تعمیق همکاری‌های ایران و قزاقستان در زمینه‌های مختلف تجاری، اقتصادی، کشاورزی و صنعتی

[ad_1]

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به روابط سی ساله دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان خاطرنشان کرد: با وجود روابط مستحکم بین دو دولت و ملت ها، ظرفیت های همکاری دو کشور خوب نبود. جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد که همکاری ها بیش از پیش گسترش و تعمیق یابد.

من

به گزارش ایسنا، محمد مخبر صبح امروز (سه شنبه) در دیدار باهیت سلطانوف معاون نخست وزیر و وزیر بازرگانی و همگرایی قزاقستان بر ضرورت ارتقای مبادلات و همکاری های دو کشور در زمینه تجارت، اقتصاد، صنعت، کشاورزی و معدن تاکید کرد. کرد و گفت: در ایران و قزاقستان بستر مناسبی برای تبدیل دو کشور به هاب منطقه ای هستند و در این راستا فعالیت کمیسیون های مشترک دو کشور می تواند به این امر کمک کند. .

معاون اول رئیس جمهور افزود: برگزاری نمایشگاه های تخصصی می تواند به شناسایی فعالان بخش خصوصی و تجار دو کشور برای شناسایی فرصت ها و ظرفیت ها کمک کند و باید برای گسترش هرچه سریعتر همکاری های ایران و قزاقستان برنامه اقدام جدی تهیه شود. “

وی به نقش سازمان همکاری شانگهای، اکو و اوراسیا در ارتقای تجارت بین کشورهای عضو، فعالان و کارآفرینان کشورهای منطقه اشاره کرد.

بخیت سلطانوف معاون نخست وزیر و وزیر بازرگانی و همگرایی قزاقستان نیز از سیاست خارجی دولت سیزدهم برای افزایش و ارتقای همکاری های همه جانبه با کشورهای همسایه استقبال کرد و گفت: قزاقستان از این سیاست ریاست جمهوری اسلامی ایران استقبال می کند. کشورها به غلبه بر مشکلات موجود کمک می کنند.

وی افزود: برگزاری نشست های مشترک کمیسیون های دو کشور و همچنین نمایشگاه های تخصصی ابزاری قدرتمند برای توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان دو کشور است.

وی همچنین با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با قدرت های جهانی بر لزوم لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست که وزیر جهاد کشاورزی به عنوان رئیس کمیسیون مشترک دو کشور نیز حضور داشت، زمینه های گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.