وزرای خارجه ایران و کرواسی بر لزوم گسترش روابط اقتصادی دو کشور تاکید کردند

[ad_1]

حسین امیرعبدالهجان وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با وزرای امور خارجه شرکت کننده در پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ با گرلیه رادمان وزیر امور خارجه کرواسی دیدار و گفتگو کرد. وزرای امور خارجه ایران و کرواسی در این دیدار پیرامون توسعه و گسترش روابط دوجانبه و برخی موضوعات مورد علاقه مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، امیر عبداللهیان در پیامی سی امین سالگرد استقلال جمهوری کرواسی را به وزیر امور خارجه کرواسی تبریک گفت و برای دولت و مردم این کشور آرزوی موفقیت کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز تأسف از نبود کمیسیون مشترک اقتصادی بلندمدت بین دو کشور در سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: باید سازوکار حفظ منظم کمیسیون مشترک اقتصادی بین ایران و کرواسی برای توسعه روابط خوب سیاسی فعال شود. بین دو کشور کشورهای حوزه اقتصادی و گسترش همه جانبه روابط تهران و زاگرب برای تبلور و تجلی.

گردان گرلیش رادمان، وزیر امور خارجه کرواسی نیز با ابراز خرسندی از دیدار با همتای ایرانی، از آمادگی این کشور برای توسعه و گسترش همکاری‌های اقتصادی در همه زمینه‌ها به‌ویژه در برخی زمینه‌های دارای مزیت نسبی برای دو کشور از جمله مواد غذایی خبر داد. صنعت در کرواسی

وزیر امور خارجه کرواسی همچنین آمادگی خود را برای توسعه و بهبود همکاری های فرهنگی از جمله در زمینه گسترش ترویج و آموزش زبان در دو کشور با توجه به سابقه روابط خوب فرهنگی بین دو کشور اعلام کرد.

رادمان همچنین با اشاره به آخرین تحولات منطقه بالکان، با امیرعبداللهیان درباره برخی موضوعات مورد علاقه منطقه و بین المللی گفت وگو کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.