رایزنی وزرای خارجه ایران و روسیه درباره اوکراین و مذاکرات در وین

[ad_1]

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران درباره روند روابط دوجانبه و برخی موضوعات مورد علاقه مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی از جمله مذاکرات در وین گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه روسیه با قدردانی از ابتکارات و رویکرد سازنده جمهوری اسلامی ایران در جریان مذاکرات وین، بر ادامه رایزنی ها و گفت وگوهای طرف های مختلف در مذاکرات وین برای بررسی متون تاکید کرد. و پیشنهادات. بر توافق تاکید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین از میزبانی جمهوری اسلامی ایران در دومین اجلاس سران گروه 3 + 3 درباره قفقاز جنوبی استقبال کرد و ابراز امیدواری کرد که این نشست موجب تامین هر چه بیشتر منافع کشورهای منطقه و حفظ ثبات و امنیت شود. در منطقه

امیر عبداللهیان نیز در این گفت وگوی تلفنی بر لزوم توجه به حقوق کامل جمهوری اسلامی ایران در عمل به تعهدات دیگر طرفین در هر توافقی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان نشست آتی دومین اجلاس 3+3 درباره قفقاز جنوبی را فرصتی برای اجماع و هم افزایی برای تعمیق همکاری های منطقه ای به نفع کشورها و مردم منطقه ارزیابی کرد.

در خصوص بحران اوکراین، امیرعبداللهیان با اشاره به حضور بیش از 5000 دانشجو و هموطن ایرانی در اوکراین پس از توضیح مواضع مسکو توسط همتای روسی گفت: «جمهوری اسلامی ایران نسبت به تحولات منطقه حساس است.» نگرانی روسیه از کشورهای خارجی. ما امیدواریم که وضعیت فعلی از طریق تعامل صلح آمیز و سازنده از طریق رویکرد دیپلماتیک بین طرفین حل شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.