فلکسو خراسان

فلکسو در مقابل سایر روش های چاپ
فلکسوگرافی یا فلکسو با استفاده از آن به خط مقدم روش های چاپ رایج تبدیل شده است

با تغییر تقاضای مصرف کننده، قابلیت ها به طور مداوم در حال رشد و گسترش هستند.

 

-اتاق لیزر

خرید چاپ فلکسو همانطور که صنعت چاپ در سال 2020 و پس از آن پیش می رود، بیایید نگاهی تازه به فناوری موجود بیندازیم، چگونه فلکسو برای پاسخگویی به تقاضای مصرف کننده تغییر کرده است، و چگونه 5 روش چاپ محبوب دیگر با هم مقایسه می شوند.

 

می دانید به دنبال چه هستید؟ روی لینک زیر کلیک کنید و به سمت راست آن بخش بروید!

تاریخچه چاپ فلکسو
چاپ فلکسو
چاپ لیتو
چاپ دیجیتال
چاپ گراور
چاپ آفست
چاپ صفحه نمایش
ملاحظات چاپ راه راه
پرس های هیبریدی فلکسو
برای شروع آماده اید؟

تاریخچه چاپ فلکسو

دستگاه چاپ فلکسو فرآیند اصلی فلکسوگرافی به اواخر قرن نوزدهم برمی گردد. تقریباً به اندازه فرآیند فلکسو امروزی تصفیه‌شده، دقیق یا همه‌کاره نبود – و می‌توان آن را به بهترین شکل به عنوان روشی با تکنولوژی بالا برای مهر زنی لاستیکی توصیف کرد.

قابلیت‌های چاپ به مواد و طرح‌های بسیار ابتدایی محدود می‌شد، و سایر روش‌های چاپ تا حد زیادی بر فلکسو برتری داشتند.

در چند دهه گذشته فناوری فلکسو به طور مداوم تکامل یافته است. این تا حد زیادی به لطف ادغام فناوری حکاکی مستقیم لیزری، پیشرفت در مواد حامل تصویر، و فناوری های پرس است. این نوآوری ها، در میان سایر موارد، منجر به افزایش کیفیت و دقت در محصولات فلکسو شده است.

این پیشرفت‌های تکنولوژیکی فلکسوگرافی را در راس محصولات مصرفی و چاپ بسته‌بندی انعطاف‌پذیر قرار داده است. محبوبیت فلکسو در انواع صنایع دیگر، از جمله پزشکی و دارویی نیز در حال افزایش است. محصولات مدرسه، خانه و دفتر؛ و حتی انتشار.

 

چاپ فلکسو چگونه کار می کند:
-آستین LNL

فلکسو معمولاً از یک حامل تصویر الاستومری یا پلیمری مانند آستین ها، استوانه ها و صفحات استفاده می کند. حامل تصویر برای ایجاد طرح برای محصول نهایی مورد نظر حکاکی یا تصویربرداری می شود. جوهر از ظرف جوهر از طریق یک رول آنیلوکس به حامل تصویر منتقل می شود و سپس بر روی بستر چاپ می شود.

چاپ فلکسو معمولاً با استفاده در بسته‌بندی‌های انعطاف‌پذیر و لیبل‌ها، با استفاده از انواع زیرلایه‌ها از جمله فیلم، کاغذ، فویل و نبافته مرتبط است. تولید این محصولات به طور کلی 3 مرحله دارد:

 

1. آثار هنری
اولین قدم در چاپ فلکسوگرافی، طراحی آثار هنری شماست. ایجاد طرحی متناسب با مشخصات مورد نیاز برای تولید چاپ نهایی مورد نظر می تواند چالش برانگیز باشد. عدم اثبات کامل آثار هنری می تواند منجر به اشتباهات پرهزینه شود.

حامل های تصویر پس از تولید قابل تغییر نیستند.

هنگامی که حامل های تصویر روی سیلندر چاپ نصب می شوند، کشش صاف ایجاد می کنند و تصویر شما را مخدوش می کنند. می‌توانید نحوه محاسبه و جبران اعوجاج را بیاموزید – یا حامل‌های تصویر چاپ مداوم In-The-Round را انتخاب کنید که بدون اعوجاج هستند.

 

2. مواد بستر تغذیه شده تحت وب
طراحی نورد دستگاه چاپ فلکسوگرافی اجازه می دهد تا مواد زیر لایه پیوسته (به صورت رول) از طریق دستگاه تغذیه شوند.

این ویژگی فلکسوگرافی چیزی است که فرآیند چاپ مداوم را امکان پذیر می کند که می تواند به سرعت های بالا دست یابد، دقت را حفظ کند و به طور کارآمد چاپ های بزرگ تولید کند.

 

3. دستگاه چاپ فلکسوگرافی
باز کردن و وارد کردن – یک رول از بستر به دستگاه چاپ وارد می شود. برای جلوگیری از سستی که می‌تواند باعث چروک شدن، ثبت اشتباه، شکستن وب و سایر نقص‌های چاپ شود، تنش باید آموزش داده شود.

سیستم جوهر افشانی Doctor Blade Enclosed – یک پمپ چرخشی مداوم محفظه محصور را با جوهر پر می کند. جوهر به رول آنیلوکس منتقل می شود و هر اضافی آن توسط تیغه دکتر خارج می شود. جوهر در حین چاپ به داخل و خارج سیستم بسته می شود.

غلتک آنیلوکس مرکب – غلتک آنیلوکس حاوی سلول های میکروسکوپی است که لایه نازکی از جوهر را از سیستم جوهر به حامل تصویر حمل می کند.

حامل تصویر و سیلندر قالب – حامل تصویر تصویر را به زیرلایه منتقل می کند. پرس فلکسوگرافی بستر را بین حامل تصویر و سیلندر قالب گیری می کشد. به طور همزمان، سیلندر قالب گیری دقیقاً فشار مناسبی را روی بستر برای توزیع یکنواخت جوهر نگه می دارد.

خشک کردن – بستر از میان بخش‌های بدون غلتک و بدون صفحه می‌پیچد تا جوهر خشک شود. بسته به تعداد رنگ‌های مورد استفاده، بستر ممکن است از چندین حامل تصویر، استوانه‌های قالب‌گیری و بخش‌های خشک‌کننده در یک چاپ واحد (یکی در هر رنگ) عبور کند.

Outfeed و Rewind – آخرین مرحله در یک ماشین چاپ فلکسوگرافی، خروجی و بازپیچ است، جایی که یک بستر دوباره برای آماده سازی قالب برش پیچیده می شود، که چاپ های جداگانه را از هم جدا می کند.

چاپ لیتو چگونه کار می کند:
چاپ لیتو یک فرآیند افست است که از یک صفحه چاپ استفاده می کند. جوهر ابتدا بر روی صفحه چاپ اعمال می شود و سپس از طریق چند رول جوهر به یک پتو لاستیکی منتقل می شود و در نهایت روی بستر از پتو اعمال می شود.

این بدان معناست که تصویر مستقیماً روی بستر از صفحه چاپ نمی شود.

 

چیست

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.