اهداف آمریکایی – صهیونیستی تغییر رویکرد کشورهای منطقه

[ad_1]

یک کارشناس مسائل منطقه گفت: آمریکایی ها پروژه های خود در منطقه را رها نکرده اند و به دنبال ایجاد ناتوی عربی هستند و صهیونیست ها می خواهند در رأس چنین اتحادهای منطقه ای قرار گیرند.

سید جعفر رضوی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور رژیم صهیونیستی به امارات و دلایل و اهداف این سفر، گفت: توسعه روابط اسرائیل و امارات مربوط به دو سال گذشته است و نیست. روابط و در این مدت رژیم صهیونیستی سعی کرد با سایر کشورها نیز عادی شود.

وی افزود: بنابراین یکی از اهداف این گونه سفرها این است که بگوییم کوره عادی سازی همچنان داغ است و همچنان ادامه دارد تا کشورهای دیگر را به عادی سازی تشویق کنند.
وی افزود: هدف دیگر از این سفرها ایجاد جایگزینی برای محور مقاومت در منطقه، محور مقاومت امروز به بلندی‌های جولان و جنوب لبنان، ایران، عراق، سوریه و یمن تا مرزهای رژیم صهیونیستی است. او گفت. او گفت آنها حاضرند. از سوی دیگر دشمنان در تلاش برای نزدیک شدن به مرزهای ایران هستند.
رضوی تصریح کرد: از سوی دیگر توسعه روابط رژیم صهیونیستی با عربستان مورد توجه قرار گرفته و آنها در تلاش برای توسعه روابط همه جانبه با کشورهای منطقه هستند که به همین دلیل مقامات درجه یک خود را اعزام می کنند. ” تا از طریق این سفرها برای خود رکورد بزنند.

وی افزود: در روزهای اخیر اعلام شد که پروازهای بین دوبی و فلسطین اشغالی متوقف شده است و اینها بخشی از اقداماتی است که صهیونیست ها انجام می دهند و با تحکیم امارات نیز سعی در پیشبرد اهداف خود دارند. “.
آیا این کارشناس مسائل منطقه یکی از اهداف صهیونیست هاست؟ وی گفت: صهیونیست ها با احتیاط با موضوع یمن برخورد می کنند اما نه با برخورد مردم امارات، جنبش انصارالله به عنوان یکی از اعضای محور مقاومت روز به روز قوی تر و قوی تر می شود. و بنابراین صهیونیست ها احساس خطر می کنند».
رضوی تصریح کرد: عامل مهم صهیونیست ها در موضوع یمن از دو جهت است، یکی باب المندب و دیگری تقویت یکی از اعضای محور مقاومت در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی.
وی گفت: آمریکایی ها پروژه های خود در منطقه را رها نکرده اند و امارات یکی از پروژه های آمریکا در منطقه است و آمریکایی ها به دنبال فازهای جدید در منطقه از جمله اتحاد عربی و ناتو هستند. اما نتوانستند آن را اجرا کنند و صهیونیست ها می خواهند در راس ائتلاف های جدید منطقه ای قرار بگیرند.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.