واکنش رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری به هجمه ایران‌ستیزان علیه زبان فارسی

[ad_1]

واکنش رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری به هجمه ایران‌ستیزان علیه زبان فارسی

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در واکنش به هجمه اخیر ایران‌ستیزان به زبان فارسی، این کنشگری مغرضانه را یکی از بخش‌های پازل برنامه‌ریزی بلندمدت بدخواهان ایران برای ایجاد شکاف زبانی، قومی و عقیدتی دانست.

به گزارش ایسنا ، در پی پخش برنامه‌ای علیه زبان فارسی در یکی از رسانه‌های معاند که سعی در القای شکاف‌های قومی، زبانی و عقیدتی در ایران داشت، محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری به این مسئله واکنش نشان داد.

متن کامل یادداشت خیاطیان که در صفحه اینستاگرام شخصی وی منتشر شده، به این شرح است: «ایران رنگین‌کمان زیبایی از اقوام، مذاهب و زبان‌هاست. همزیستی مهربانانه این مردم که از قرن‌ها پیش تا به امروز امتداد یافته، گواهی روشن بر بطلان ادعاهای پروپاگاندیست‌هایی است که -به اسم رسانه‌نگار- در آسمان لندن رویای تجزیه و تلاشی ایران یکپارچه را رصد می‌کنند.
برنامه‌ریزی برای ایجاد شکاف‌های قومی و زبانی و عقیدتی در ایران البته سابقه‌ای دیرینه در میان بدخواهان این مرزوبوم دارد اما این بارِ کج مثل همیشه به منزل نمی‌رسد. ایرانیان هوشیارند و مقهور این قبیل فضاسازی‌های مغرضانه نمی‌شوند. فارسی زبان شعر و ادب و تمدن و متعلق به همه ایرانیان است.
این سرمایه ملی، میراث کهن این سرزمین و نخ تسبیح انسجام، همدلی و همزبانی همه اقوام میهن ماست. دوست داشتن این زبان البته منافاتی با تعزیز و تعلیم و حفظ زبان‌های محلی ندارد. این زبان‌ها هم پشتوانه فرهنگ ما هستند و اگر با جان و دل از آنها صیانت نکنیم، بخش مهمی از فرهنگ مشترک ما از دست خواهد رفت.»

انتهای پیام

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.