سامه یح: تعرفه پزشکی متناسب با شرایط مردم و پزشک تعیین شود

[ad_1]

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که باید تعرفه‌ ویزیت پزشکان به گونه‌ای تعیین شود که به مردم و پزشک فشار نیاورد و بیمه‌ها میزان افزایش تعرفه پزشکی را پوشش دهند.

همایون سامه یح در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پیشنهاد سازمان نظام پزشکی برای افزایش ۶۰ درصدی تعرفه پزشکان اظهار کرد: اگر قرار بر افزایش تعرفه ویزیت پزشکان باشد باید بیمه‌ها آن را متقبل شده و آن را پوشش دهند.

وی اضافه کرد: یک پزشک ۱۶ تا ۱۷ سال از عمر خود را برای گذراندن دوران تحصیل و گرفتن تخصص سپری می‌کند و در عین حال مجبور است برای ارائه خدمات متناسب با تورم لوازم مورد نیاز خود را خریداری کند همان طور که تورم شامل کالاهای اساسی شده است پزشکان هم مجبور هستند به میزان تورم کالاهای پزشکی خود را تامین کرده و تجهیزات پزشکی نیز گران شده است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به تورم موجود طبیعتا تعرفه پزشکان هم باید متناسب با تورم باشد منتهی باید شرایط به گونه‌ای پیش رود که به مردم و پزشکان فشار نیاید یعنی بیمه‌ها افزایش تعرفه پزشکی را پوشش دهند.

سامه در پایان گفت: اگر شرایط پزشکان در نظر گرفته نشود بسیاری از پزشکان متخصص ما مهاجرت خواهند کرد؛ کشورهای خارجی برای جذب پزشکان کمین کرده‌اند که نباید این اتفاق هم رخ دهد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.