باید از ظرفیت نهاد رهبری در جهت فرهنگ سازی و تقویت تمدن اسلامی استفاد شود

[ad_1]

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ گفت: خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی در گام دوم انقلاب مورد توجه قرار دارد و باید برای فرهنگ سازی و تقویت تمدن اسلامی با استفاده از ظرفیت‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تلاش موثری داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام مصطفی در آیین تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز گفت: حضور اساتید حوزه و دانشگاه در این مراسم مایه افتخار است و دانشگاهیان همواره در امور مختلف فرهنگی ایفای نقش کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بسیاری نعمت‌ها را داریم اما آنها را نمی‌بینیم و قدرشان را نمی‌دانیم و هر دم و بازدم ما نعمت است که باید شاکر آن باشیم، اضافه کرد: انقلاب اسلامی رسالت بزرگ احیای اسلام را در دوره معاصر بر دوش گرفت و کتب اسلامی و تمدن اسلامی سالها قبل وارد اروپا نیز شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی، اسلام را تمدن غالب دانست و بیان کرد: تمدن اسلامی حاوی سبک زندگی و مفاهیم جدید بوده است و به جهان معرفی شده و مولفه‌های این تمدن متعدد هستند اما محوری ترین نگاه تمدن اسلام برخورداری از نگاه معنوی است در حالیکه تمدن غربی تنها نگاه مادی دارد.

وی عنوان کرد: مشغول شدن به بندگی خدا و برخورداری از اخلاص و صداقت در امور، موفقیت واقعی در پی خواهد داشت و موجب برکت در دانش، علم و فرهنگ می‌شود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز هم گفت: این دانشگاه در ترویج ارزش‌های دینی و انقلابی نقش مهمی ایفا می‌کند.

حجت‌الاسلام نیکخو ادامه داد: دانشگاه شیراز در ترویج ارزش‌های دینی و انقلابی نقش مهمی می‌تواند ایفا کند و در این مسیر به همدلی هیئت رئیسه، مدیران، اساتید، دانشجویان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب شکوهمند اسلامی بیانیه گام دوم انقلاب را داریم که بستر علمی دانشگاه‌ها در تحقق آن نقش مهمی دارد.

مسئول جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز افزود: سرپرست دانشگاه شیراز خوشبختانه مزین به فضل معنوی، علمی و مدیریتی هستند و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز نیز همواره منشا امور مطلوبی در حوزه‌های مختلف است که نشان از این تعامل مطلوب است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.