چرخه ترک اعتیاد معیوب استایسنا/خراسان جنوبی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر چرخه معیوبی در حوزه ترک اعتیاد داریم و به واسطه برچسب زنی‌ها و عدم حمایت‌ها شاهد بازگشت مجدد افراد هستیم.

حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا، امروز چهارشنبه ۲۲ دی در این جلسه اظهار کرد: بسیاری از جرایم ریشه در حوزه اعتیاد دارد.

به گزارش ایسنا، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی بیان‌ کرد: علت بسیاری از کودک آزاری‌ها، همسر آزاری و فرار از خانه نیز در اعتیاد افراد است و ریشه اعتیاد نیز در کم کاری‌ها در حوزه خدمت‌رسانی به بسیاری از اقشار است.

وحدانی نیا با بیان اینکه تشخیص معتاد متجاهر بر عهده مقام قضائی است، گفت: بر این اساس نمی‌توان گفت چون معتاد کارتن خواب در استان نداریم پس معتاد متجاهر نداریم.

وی با بیان اینکه باید در راستای ایجاد مراکز موضوع ماده ۱۶ همکاری داشته باشیم، ادامه‌ داد: در حال حاضر چرخه معیوبی در حوزه ترک اعتیاد داریم و به واسطه برچسب زنی‌ها و عدم حمایت‌ها، افراد خارج شده از زندان و افرادی که ترک کرده‌اند، دوباره مبتلاء به استفاده از مواد مخدر می‌شوند.

وحدانی‌نیا یادآور شد: از این جهت در طرح و پویش بزرگ چتری برای پرواز با یک نگاه اجتماعی زمینه بازگشت معتادین بهبود یافته به اجتماع را برخواهیم داشت.

انتهای پیامخبرهای مهم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *