شهردار مشهد: ترویج فرهنگ مطالعه مورد حمایت قرار می‌گیرد

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی شهردار مشهد با اشاره به اینکه به دنبال ادای دین به حوزه کتاب و کتابخوانی هستیم، گفت: بر این اساس از اقدامات مرتبط با توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی حمایت خواهیم کرد.

سیدعبدالله ارجائی در نشست صمیمی با تعدادی از نویسندگان و مولفین کتاب که در شهرداری مرکز برگزار شد، اظهار کرد: نسبت به حوزه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی احساس دین می‌کنیم، به ویژه زمانی که اهتمام و تاکید مقام معظم رهبری را نسبت به این حوزه مشاهده می‌کنیم.

وی اضافه کرد: بر این اساس تصمیم گرفته شد تا طی نشست و گفت‌وگوهایی صمیمانه از نویسندگان کتاب‌هایی که برای اینجانب فرستاده و یا هدیه می‌شود در دو بخش نویسندگان درون شهرداری و بیرون از شهرداری مشهد که موفق به تالیف کتاب و یا ترجمه شده‌اند تقدیر شود.

شهردار مشهد با بیان اینکه گمان نمی‌کردیم که تعداد زیادی نویسنده و مترجم کتاب در مدیریت شهری وجود داشته باشد، تصریح کرد: با این حال خوش‌بختانه در کنار کتاب‌هایی که از سوی مولفان خارج از بدنه شهرداری برای ما فرستاده یا هدیه می‌شود تعداد زیادی کتاب نیز که از سوی همکاران تالیف و یا ترجمه شده است به دست ما می‌رسد.

ارجائی خاطرنشان کرد: در مجموع از برگزاری نشست و گفت‌وگو با نویسندگان و مترجمان کتاب دو هدف را پیگیری می‌کنیم؛ اولین هدف عرض ارادت و احترام به ساحت علم و پژوهش و اهل علم است تا بدانند ارج و قرب آن‌ها فراتر از روابط اداری است و دارای جایگاه رفیع و وارسته وشایسته تقدیر هستند.

وی ادامه داد: هدف دیگر ما ادای دین به توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است، زیرا اگر بتوانیم جامعه را با فرهنگ مطالعه بیش از این که اکنون وجود دارد آشتی داده و سرانه مطالعه غیر درسی را افزایش داده و جامعه عالم‌تری داشته باشیم قطعاً جامعه کم مشکل‌تری خواهیم داشت.

اقدام شهرداری در اهتمام به ترویج فرهنگ کتابخوانی قابل تقدیراست

حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست با تقدیر از ابتکار شهردار مشهد برای نشست با نویسندگان کتاب و حمایت از ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، گفت: امروز کتابخانه‌های عمومی تبدیل به فرهنگسراهای اجتماعی شده‌اند و باید نیازهای دانشی و فرهنگی اجتماعی مردم را پاسخگویی ‌کنند.

وی گفت: در راستای عملیاتی شدن پیشنهاد شهردار مشهد و کتاب‌هایی که امروز تقدیر شد آمادگی داریم تا در کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) که بزرگترین کتابخانه عمومی کشور است اتاق علم و نجوم را راه‌اندازی کنیم.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی افزود: همچنین آمادگی داریم تا کرسی‌های آزاد اندیشی، رونمایی و نقد کتاب را در کتابخانه‌ها راه‌اندازی کنیم.

سبزیان ادامه داد: شهردار مشهد نشان داده است که به حوزه ترویج مطالعه و توسعه کتابخانه‌های عمومی علاقمند است و از آن حمایت می‌کند که کمک‌های خوبی در این زمینه از سوی شهرداری انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد در این نشست از چهار تن از نویسندگان و مولفانی که کتاب‌های خود را به شهردار مشهد اهداء کرده بودند، تقدیر شد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.