فراخوان هنرمندان صنایع‌دستی برای ساخت انگشتر شهید حاج‌ قاسم سلیمانی

[ad_1]

ایسنا/کرمان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از فراخوان هنرمندان صنایع‌دستی برای ساخت انگشتر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

فریدون فعالی اظهار کرد: به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سند گردشگری مقاومت و بهترین انگشتری که به عنوان نماد مقاومت، سردار دل‌ها و مرد میدان طراحی و ساخته شده باشد رونمایی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان افزود: برای ساخت این انگشتری از تمامی  ایده‌پردازان، طراحان، سازندگان زیورآلات سنتی و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، متخصصان و علاقه‌مندان به این حوزه دعوت می‌شود که با ارائه آثار ساخته شده با این مضمون در این رویداد شرکت کنند.

وی  بیان کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت گروهی و یا انفرادی به طراحی، ساخت و ارائه آثار به این رویداد استانی اقدام کنند و محدودیتی برای تعداد آثار شرکت کننده در این رویداد وجود ندارد.

فعالی گفت: نوآوری در روش ساخت (سنتی) انگشتر سردار دلها و استفاده از مواد اولیه (سنگ طبیعی و فلز) و استفاده از طرح یا نقش ایرانی اسلامی از شاخص‌های اصلی برای انتخاب برگزیده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه به تمامی شرکت‌کنندگان این رویداد که آثارشان پذیرفته می‌شود گواهی شرکت در این رویداد اهدا می‌شود، افزود: نمایشگاهی از آثار ارسالی به دبیرخانه از تاریخ ۱۲ تا ۱۸ دی‌ماه ۱۴۰۰ همزمان با مراسم دومین سالروز شهادت سردار دلها نیز برگزار می‌شود.

فعالی بیان کرد: هنرمندان و علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد می‌توانند براساس برنامه زمان‌بندی رویداد با مراجعه به معاونت صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی استان کرمان (کرمان، خیابان شهید بهشتی، روبروی سه‌راه ۲۴ آذر جنب بانک ملت) و تکمیل فرم ثبت نام آثارشان را تحولی دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان، وی با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام و ارسال  آثار ۹ دی‌ماه، داوری ۱۰ دی‌ماه و اعلام آثار ۱۲ دی‌ماه خواهد بود خاطرنشان کرد: این رویداد با همکاری اتاق بازرگانی، تشکل‌ها و فعالان حوزه صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی این استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام 

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

معرفی آنتیویروس امنیت کامل پادویش آنتی ویروس پادویش من

معرفی آنتیویروس امنیت تام پادویش – آنتی ویروس پادویش من خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.