معطر شدن فضای رفسنجان با برگزاری یادواره برای ۲۸ شهید «مفقودالاثر»

[ad_1]

ایسنا/کرمان دبیرستاد برگزاری یادواره شهدای مفقودالاثر شهرستان رفسنجان از برگزاری یادواره ۲۸ شهید مفقودالاثر شهرستان‌های رفسنجان و انار خبر داد و گفت: این مراسم از روز پنجشنبه ۲۵ آذر به‌مدت سه شب در محل آستان قدس رضوی رفسنجان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، امیرحسن حسنی عصر امروز ۲۲ آذر درجمع خبرنگاران اظهار کرد: هیأت میثاق با شهدای رفسنجان طی پنج سال دست به کار ارزشمندی زده است و با برگزاری یادواره شهدای مفقودالاثر ضمن گرامیداشت یاد این شهیدان مردم را در غم انتظار پدران، مادران و فرزندان این شهیدان سهیم می‌کند تا از غم غربت این شهیدان بکاهد.

وی بیان کرد: نزدیک به ۴۰ سال است که خانواده های ۲۸ نفر از شهدای شهرستان رفسنجان و انار چشم انتظار بازگشت فرزندان شان هستند و در این بین متاسفانه تاکنون والدین هفت تن از شهدای مفقودالاثر رفسنجان در قید حیات نیستند.

وی افزود: سابقه برگزاری یادواره این شهدا به پیشنهاد یکی از خانواده های این شهیدان به نام محمد خالقی بازمی گردد که از شهدای دانش آموز غواص بودند که پنج سال پیش پیشنهاد برگزاری یادواره شهدای مفقودالاثر را به هیات میثاق با شهدا دادند.

دبیرستاد برگزاری یادواره شهدای مفقودالاثر شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: این یادواره هر سال مصادف با ایام فاطیمه اول برگزار می شود که امسال نیز در ایام فاطمیه از پنج شنبه ۲۵ آذرماه به مدت سه شب برگزار می شود و مداحان این یادواره نیز شهرستانی و استانی هستند.

معطر شدن فضای رفسنجان با برگزاری ۲۸ شهید «مفقودالاثر»

حسنی ادامه داد: اولین سال، این یادواره را با حضور سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح برگزار کردیم که سردار باقرزاده در مراسم خبر پیدا شدن شهید حسن عبدالهی را دادند، سال بعد نیز مصادف با برگزار کردن مراسم، شهید محمدصادقی از هرمزآباد و در سال سوم برگزاری نیز شهید منصور خراسانی تفحص شدند و پیکرشان بازگشت.

وی یادآور شد: سال قبل بدلیل شرایط کرونا امکان برگزاری یادواره فراهم نشد و امسال با همکاری آستان قدس رضوی، مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، شهرداری رفسنجان، باشگاه مس رفسنجان، بخشداری مرکزی، اتاق اصناف، بنیاد شهید، فرمانداری، سپاه، نیروی انتظامی این مراسم برگزار می شود.

به گفته وی از این ۲۸ شهید دو شهید از شهرستان انار و مابقی شهرستان رفسنجان هستند.

انتهای پیام 

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید مبل عنصري

نورپردازي لوستر خرید مبل عنصري از رويايي را به نورپردازي باليني مي آورد و جذابيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.